Oryginalny bożonarodzeniowy album: niezwykła kreatywność włoskiego tenora

Nasi autorzy

Oryginalny bożonarodzeniowy album: niezwykła kreatywność włoskiego tenora

Fot. Wikimedia Fot. Wikimedia

Nie tylko forma wokalna, ale i fantazja jednego z najbardziej lubianych tenorów świata potrafi zaskoczyć. Światowej sławy Włoch w towarzystwie swojego 25-letniego syna Matteo i 10-letniej córki Virginii nagrał na żywo koncert bożonarodzeniowy, który zaprezentował na TikToku; oryginalnym pomysłem było dokonanie tego... w malowniczej scenerii masywu Mont Blanc, najwyższego szczytu Europy, na granicy Włoch i Francji. Nagranie zostało udostępnione na TikToku 15 grudnia.

„To było najpiękniejsze, ale i najbardziej wymagające miejsce, w jakim kiedykolwiek występowaliśmy”, powiedział śpiewak w wywiadzie dla FM Classic. „Wiedzieliśmy, że będzie tam zimno, jednak nie mogliśmy zrezygnować z tak niepowtarzalnej okazji, aby razem zaśpiewać na szczycie Alp włoskich. To było absolutnie wyjątkowe doświadczenie; co prawda dość mocno wiało, jednak mimo to czuliśmy ciepło i klimat właściwe Bożemu Narodzeniu”, mówi słynny tenor. Najnowszy świąteczny album rodziny Bocellich „A Family Christmas” zawiera nowe aranżacje tradycyjnych kolęd rozpisanych na 3 głosy.

W ekskluzywnym wywiadzie dla Classic FM udzielonym z okazji prezentowanego bożonarodzeniowego nagrania Andrea Bocelli powiedział m.in., że jego głos każdego roku się zmienia. „Tata mówi, że każdego dnia należy uczyć się czegoś nowego na temat swojego głosu”, potwierdza Matteo. „To prawda, mój głos z wiekiem się zmienia i ciągle muszę wypracowywać nowe sposoby, aby brzmiał jak najlepiej”, mówi z kolei Andrea. Powstały właśnie album „A Family Christmas” jest już piątym z kolei bożonarodzeniowym albumem słynnego tenora.

„Rodzina zawsze była w moim życiu najważniejsza. A teraz dzięki niej miałem niepowtarzalną możliwość przekazania światu niezwykłego przesłania”, podsumował Bocelli pracę nad świątecznym albumem.

Źródło: FM Classic, MM

Wawel. Skarbiec wiary i polskości

Wawel. Skarbiec wiary i polskości

Adam Bujak, Piotr Rabiej

Tu biło i bije serce Polski. Wawel – ponad tysiącletnia katedra i królewski zamek – góruje nad Krakowem, prastarą stolicą. To prawdziwy skarbiec najdawniejszych i nowszych zabytków; od romańskich po młodopolskie. Wawel to świadectwo silnej wiary Polaków i państwa-mocarstwa zwanego Rzeczpospolitą.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.