Odkryj źródła symboliki bożonarodzeniowej choinki!

Nasi autorzy

Odkryj źródła symboliki bożonarodzeniowej choinki!

W tym magicznym okresie świąt Bożego Narodzenia sięgnij po inspirującą podróż przez historię i symbolikę drzewka choinkowego w książce „Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia” autorstwa ks. prof. Józefa Naumowicza.

Historia świątecznego drzewka: niezwykła droga przez wieki, poprzez Pismo Święte, wczesne stulecia chrześcijaństwa, aż po średniowiecze, by zrozumieć, jak zwykłe drzewko stało się symbolem narodzin Jezusa.

Bogato ilustrowana opowieść: przepięknie ilustrowana książka zabierze Cię na wyprawę przez świąteczne domy w różnych częściach świata: od Nowego Jorku, przez Londyn, Rzym, aż po Kraków, prezentując fascynujące zwyczaje i historie związane z choinką.

Prawdziwa symbolika: autor książki demaskuje mitologię związaną z pochodzeniem niektórych bożonarodzeniowych zwyczajów, wskazując na głębokie znaczenie świątecznego drzewka.

Piękno świątecznej tradycji: rozprawiamy się z mitami, ujawniamy nieznane fakty i przybliżamy niezwykłą historię bożonarodzeniowej choinki. Poznaj opisy drzewa życia przedstawione przez pisarzy, poetów oraz papieży, ukazujące głęboką symbolikę i znaczenie choinki w tradycji świątecznej.

Niech ta wyjątkowa podróż przez historię i symbolikę bożonarodzeniowej choinki wzbudzi w Tobie magię i radość świąt Bożego Narodzenia! Przypominamy, że PROMOCJA trwa od 4.12. do 10.12.2023 r. Zapraszamy do lektury!

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

 

Wielka i pompatyczna na placu Rockefellera w Nowym Jorku. skromniejsza z aniołkami i gwiazdami na polskich świerkach czy egzotyczna i zaskakująca w formie cisów czy drzewek pomarańczowych w Ameryce Południowej. Choinka jest uniwersalnym znakiem Świąt Bożego Narodzenia, znanym, ogromnie lubianym i stosowanym na całym świecie. Jak to się jednak stało. że zwykłe zielone drzewko stało się symbolem Narodzin Jezusa?
Na to pytanie w tej jakże frapującej książce odpowiada ks. prof.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.