Odkryj historię Polski: narodziny potęgi Kazimierza Wielkiego. Rabat 50% do 10 listopada

Nasi autorzy

Odkryj historię Polski: narodziny potęgi Kazimierza Wielkiego. Rabat 50% do 10 listopada

Zbliża się wyjątkowa rocznica, która przypomina nam o jednym z najważniejszych królów w historii Polski – Kazimierzu Wielkim. 5 listopada 2023 roku obchodzimy 653. rocznicę jego śmierci, a z tej okazji chcielibyśmy podzielić się z Wami fascynującą historią tej postaci oraz jej wpływem na naszą Ojczyznę.

Kazimierz III, zwany potem Wielkim, to postać niezwykle istotna w historii Polski. To właśnie pod jego rządami Polska przeszła przełomowy okres transformacji. Choć zastał Polskę drewnianą, to zostawił murowaną, co stanowiło tylko część jego ogromnego dziedzictwa. Był nie tylko budowniczym zamków i miast, ale także wielkim prawodawcą, którego reformy mają wpływ na naszą rzeczywistość do dziś.

Warto podkreślić, że Kazimierz Wielki był władcą, który umiłował pokój, ale równocześnie potrafił stanąć do walki, prowadząc zwycięskie wojny. Jego roztropność i polityczna mądrość przyczyniły się do rozkwitu gospodarki oraz podwojenia obszaru państwa.

Aby zgłębić tę fascynującą historię, polecamy lekturę książki „Narodziny potęgi. Dziedzictwo Kazimierza Wielkiego", autorstwa prof. Krzysztofa Ożoga, wybitnego badacza historii, oraz artysty Adama Bujaka. Książka w sposób wyjątkowy łączy tekst z wspaniałymi fotografiami, ukazując piękno epoki Kazimierza Wielkiego, które pozostało do dziś.

Jeśli jesteś miłośnikiem historii, to ta książka na pewno Cię zafascynuje i pozwoli odkryć nowe perspektywy polskiej przeszłości. Przypominamy, że promocja trwa od 3.11. do 10.11.2023 r. Zapraszamy do lektury i celebracji tej ważnej rocznicy!

 

Narodziny potęgi. Dziedzictwo Kazimierza Wielkiego

Narodziny potęgi. Dziedzictwo Kazimierza Wielkiego

Krzysztof Ożóg

Naprawdę jest czym się szczycić, jeśli chodzi o polską historię. Już Bolesław Chrobry (967–1025) stworzył bardzo silne i rozległe państwo. Ponad sto lat po nim przyszedł okres osłabienia, zwany rozbiciem dzielnicowym, ale pamiętajmy, że było to wówczas zjawisko powszechne w całej Europie.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.