Norwescy luteranie popierają gender? Uroczysta „ceremonia zmiany imienia” odbyła się w kościele

Nasi autorzy

Norwescy luteranie popierają gender? Uroczysta „ceremonia zmiany imienia” odbyła się w kościele

Dzisiejszy świat posługuje się kłamstwem mówiąc, że płeć można sobie dowolnie wybierać i zmieniać. fot. Pixabay Dzisiejszy świat posługuje się kłamstwem mówiąc, że płeć można sobie dowolnie wybierać i zmieniać. fot. Pixabay 49-letni Elin Stillingen, uważający się za kobietę, doczekał się nie tylko całkiem legalnej w świetle norweskiego prawa zmiany płci i tożsamości, ale nawet... uroczystej kościelnej (luterańskiej) ceremonii „z okazji zmiany imienia”. Jak podaje „The Associated Press”, uroczystość miała miejsce 17 lipca w luterańskim Hoff Kirke w Oslo. Przed ceremonią Stillingen w wywiadzie dla norweskiej TV2 powiedział, że jest członkiem Kościoła Norweskiego [zrzeszającego wyznawców luteranizmu – przyp. red.] i że chciał dokonać tzw. wyjścia z szafy [ujawnienia własnej orientacji seksualnej przed innymi] jako chrześcijanin i dlatego ta ceremonia była bardzo ważna dla niego.

Przypomnijmy w tym miejscu, iż Biblia jasno mówi, że „Gdy Bóg stworzył człowieka, na podobieństwo Boga stworzył go; stworzył mężczyznę i niewiastę, pobłogosławił ich i dał im nazwę ‘ludzie’, wtedy gdy ich stworzył” (Rdz 5,1-2). Nawet w luterańskiej wersji Biblii ta kwestia prezentuje się tak samo. Mimo to luterański pastor Stein Ovesen zgodził się na organizację opisywanej ceremonii, zapraszając ponadto do współpracy norweską organizację aktywistyczną LGBT – Stiftelsen Stensveen. „Wiem, że sporo osób jest szczęśliwych i wdzięcznych, że doszło do zorganizowania tej uroczystości, która bardzo wiele zmienia w życiu wielu ludzi”, powiedział pastor Ovesen, dodając, iż nie brakowało przeciwników tego wydarzenia. „Konserwatywni kapłani są mocno zaniepokojeni z powodu tego, co zrobiliśmy. Dla mnie jednak jest to akt łaski i otwartości, której udzielił nam Bóg”, powiedział pastor. 

Po uroczystości Stillingen stwierdził, że „to było znakomite posunięcie” i że czuje się bardzo szczęśliwy.

Źródło: Life Site News, MM

Groźna ideologia gender szerzy się wchodząc nawet do kościołów... czy nasza cywilizacja przetrwa ten trudny czas? Nadziei na przyszłość poszukuje w swojej książce prof. Grzegorz Kucharczyk:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.