Niezapomniane selfie za cenę życia? 11 młodych Hindusów zginęło w czasie pozowania do „efektownych zdjęć”

Nasi autorzy

Niezapomniane selfie za cenę życia? 11 młodych Hindusów zginęło w czasie pozowania do „efektownych zdjęć”

Czego się nie robi dla efektownego selfie, którym można się pochwalić na Instagramie, facebooku czy też w innych popularnych mediach społecznościowych? Może niełatwo w to uwierzyć, ale wielu młodych ludzi jest gotowych nawet zaryzykować życie dla kilku dodatkowych „lajków”. Niestety, w wielu przypadkach brawura a często i zwyczajna bezmyślność młodzieży ma tragiczny finał. Tylko w ciągu ostatniej doby w dwóch indyjskich stanach 11 młodych Hindusów zginęło od uderzeń pioruna –  pozowali do atrakcyjnych w ich mniemaniu selfies na tle rozświetlonego błyskawicami nocnego nieba.

Według raportu policyjnego w stanie Rajasthan od uderzeń pioruna zginęło 11 osób pozujących do zbiorowego selfie na XII-wiecznej wieży strażniczej w Amber Fort w Jaipurze; wszyscy zginęli na miejscu. Kilkanaście innych osób – głównie rolników mimo burzy pracujących w polu zginęło także w stanie Uttar Pradesh. Władze obu stanów zapowiedziały wypłacenie odszkodowań dla rodzin ofiar. Indyjski Instytut Meteorologiczny zapowiada kolejne groźne burze z piorunami w ciągu najbliższych dwóch dni; w Indiach trwa właśnie pora monsunowa. Jak podają raporty tylko w 2019 r. od uderzeń pioruna zginęło w Indiach ok. 2900 osób; większość z nich to młodzi ludzie.   

Źródło: „The Guardian”, MM

Swoisty upadek uniwersytetów, którego jesteśmy świadkami, prowadzi do coraz bardziej dotkliwych skutków, także jeśli chodzi o wykorzystanie podstawowej wiedzy w praktyce. Cały ten proces analizuje w swojej książce prof. Grzegorz Kucharczyk:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.