Nienawiść i separatyzm głoszone w meczecie w Strasburgu. Muzułmanie protestują przeciwko zamknięciu obiektu

Nasi autorzy

Nienawiść i separatyzm głoszone w meczecie w Strasburgu. Muzułmanie protestują przeciwko zamknięciu obiektu

Wielki Meczet w Strasburgu. Fot. wikipedia, par Claude Truong-Ngoc — Travail personnel, CC BY-SA 3.0, https://fr.wikipedia.org/w/index.php?curid=6914912 Wielki Meczet w Strasburgu. Fot. wikipedia, par Claude Truong-Ngoc — Travail personnel, CC BY-SA 3.0, https://fr.wikipedia.org/w/index.php?curid=6914912 Jak podaje alzacki dziennik „Dernières Nouvelles d’Alsace”, meczet l’Elsau w Strasburgu prawdopodobnie zostanie zamknięty z powodu „działań w kierunku separatyzmu islamskiego”. Meczet od jakiegoś czasu jest pod stałą obserwacją francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które podaje, iż podczas przemówień wygłaszanych w miejscu kultu dochodziło do „nawoływania do nienawiści i do separatyzmu”. Rzecz jasna, potencjalne zamknięcie meczetu wywołało oburzenie muzułmańskiej społeczności, która na jednym z miejskich placów Strasburga zorganizowała protest „przeciwko islamofobii”. W demonstracji pod hasłem „nie dla islamofobii” wzięło udział ok. 50 osób.

W momencie rozpoznania radykalnych działań strasburskich mułłów jeszcze 12 października w godzinach porannych meczet odwiedzili funkcjonariusze policji, udzielając upomnienia pod groźbą administracyjnego zamknięcia miejsca kultu. Akcja policji została przeprowadzona na wniosek jednego z sędziów ds. wolności. Mer Strasburga Jeanne Barseghian pochwaliła działania sił bezpieczeństwa, wywołując tym samym skrajne oburzenie muzułmańskich mieszkańców miasta. W działaniach władz miasta muzułmanie dopatrują się „wymierzonego w wyznawców islamu zastraszania, aby doprowadzić do stygmatyzacji muzułmanów”. „Jeśli ma pani dowód na to, że propagujemy nienawiść w naszym meczecie, proszę do nas przyjść z tym dowodem”, napisali w skierowanym do pani mer liście otwartym opublikowanym w muzułmańskim dzienniku.

Źródło: Valeurs Actuelles, MM

W Europie powstaje coraz więcej meczetów, jednak podstawą naszej cywilizacji są katedry i ich sojusz z uniwersytetami:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.