Nauczanie wolnego narodu. 1991. W Polsce po upadku komunizmu. Homilie, przemówienia, spotkania
30 lat temu. Ostrzeżenie przed nowym zniewoleniem
Nieocenione i ogromnie przydatne także i dzisiaj, w czasach „roztrzaskanego lustra”, nauki przekazał nam Ojciec Święty podczas dwóch pielgrzymek w 1991 r., czerwcowej i sierpniowej (ŚDM). Prezentowana książka przypomina nam słowem i obrazem owo nauczanie. Wtedy, na progu transformacji ustrojowej, Papież dobitnie zwracał uwagę, że prawdy Dekalogu są fundamentalne, że jedynie za nimi należy podążać, a nie ulegać fascynacji niebezpiecznymi nowinkami światopoglądowymi. W „Nauczaniu wolnego narodu” wędrujemy z Ojcem Świętym z miasta do miasta i wczytujemy się w jego słowa – mądre ostrzeżenia, życzliwe napomnienia, dobre rady. Dzięki pięknym zdjęciom mistrza Adama Bujaka odnosimy wrażenie, że ponownie uczestniczymy na żywo w spotkaniach z Papieżem Polakiem. Książka umacnia nas w wierze, daje argumenty do dyskusji z tymi, którzy odrzucili Boga. Dla jednych stanowić będzie wzruszające wspomnienie, dla młodszych zaś fascynujące poznanie myśli i postaci największego z rodu Polaków.
Nauczanie wolnego narodu. 1991. W Polsce po upadku komunizmu. Homilie, przemówienia, spotkania
Często słychać głosy, że jako Polacy nie zdaliśmy „papieskiego” egzaminu, bo co prawda z wielkim przejęciem i uczuciowością słuchaliśmy nauczania św. Jana Pawła II w Ojczyźnie, ale go nie respektowaliśmy w życiu. Nie jest to prawda, choć na pewno są tacy, którzy egzamin oblali.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.