Muzułmanie oburzeni działaniami Austriaków. Uchwalenie „karty islamu” potępił oficjalnie turecki MSZ

Nasi autorzy

Muzułmanie oburzeni działaniami Austriaków. Uchwalenie „karty islamu” potępił oficjalnie turecki MSZ

Modlący się muzułmanie to obecnie częsty widok w krajach Starego Kontynentu. fot. Pexels Modlący się muzułmanie to obecnie częsty widok w krajach Starego Kontynentu. fot. Pexels Opublikowanie przez austriacki rząd „karty islamu” związanej z obecną polityką wobec przebywających na terenie kraju muzułmanów wywołało prawdziwe oburzenie; nie obyło się bez komentarza tureckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Nową inicjatywę zaprezentowała 27 maja austriacka minister ds. integracji Susanne Raab. Zaproponowana przez konserwatywny rząd austriacki „karta islamu” ma umożliwić zidentyfikowanie i sporządzenie wykazu wszystkich stowarzyszeń muzułmańskich działających w Austrii, w celu umożliwienia rozpoznania tych, które mają powiązania z zagranicznymi siłami politycznymi. Prezentacja najnowszej inicjatywy rządu austriackiego natychmiast wywołała prawdziwe oburzenie austriackich muzułmanów; w środowisku europejskich wyznawców islamu skandal przybrał zasięg międzynarodowy. Nie trzeba było też długo czekać na reakcję tureckiego ministra spraw zagranicznych, który ostro skrytykował najnowszy austriacki projekt: „przedstawienie przez austriacką minister spraw zagranicznych projektu, którego celem jest sporządzenie wszystkich stowarzyszeń muzułmańskich działających na terenie Austrii, jest niedopuszczalne”, napisał w oficjalnym oświadczeniu. 

Zaprezentowana przez minister Susanne Raab „karta islamu” zawiera spis 600 muzułmańskich stowarzyszeń i miejsc kultu istniejących na terenie Austrii. Zawiera także opis zakresu obowiązków tych ugrupowań oraz ich potencjalnych powiązań z zagranicą. Projekt ma na celu, jak mówi pani minister, „wyeliminowanie tych ugrupowań, które lansują ideologię uderzającą w wartości liberalno-demokratyczne”. Prezentowana „karta islamu” powstała przy współpracy z Uniwersytetem Wiedeńskim, a także z Centrum Dokumentacji Politycznego Islamu; ta ostatnia instytucja została powołana w ubiegłym roku przez Susanne Raab po zaskakującym utworzeniu koalicji Zieloni-konserwatyści. „Karta islamu” spotkała się także z krytyką rzecznika prasowego austriackich ekologów, którzy aktywnie popierają migracyjną politykę rządu austriackiego. Nie pierwszy raz w historii polityka Austrii wywołuje gwałtowną reakcję Turcji...

Źródło: Valeurs Actuelles, MM

Islam zalewa Europę potężną falą. Aby nie zatracić swojej wiary i tożsamości, musimy znać swoje korzenie i historię Kościoła, do którego należymy: 

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola

 

Żeby mieć argumenty, trzeba posiąść wiedzę. Żeby skutecznie bronić Kościół, trzeba poznać jego historię. Najlepiej taką, która wyszła spod pióra wybitnego pisarza i przekonanego wyznawcy, a nie zdeklarowanego lub zamaskowanego wroga. Ten ostatni bowiem zawsze będzie posługiwał się manipulacją, udając „obiektywnego” badacza w celu siania wątpliwości.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.