Liczne przypadki pedofilii w niemieckim sporcie! Ponad 200 tys. dzieci padło ofiarą nadużyć seksualnych.

Nasi autorzy

Liczne przypadki pedofilii w niemieckim sporcie! Ponad 200 tys. dzieci padło ofiarą nadużyć seksualnych.

Fot. Pexels Fot. Pexels

Raz po raz przypadki, w których katoliccy księża wykorzystywali seksualnie dzieci, wywołują w Niemczech oburzenie. Według badania przeprowadzonego przez Klinikę Uniwersytecką w Ulm liczba dotkniętych osób wynosi 114 tys. W swojej reprezentatywnej ankiecie naukowcy obliczyli także równie wysoką liczbę ofiar dla Kościoła protestanckiego, który także ostatnio coraz bardziej znajdował się w centrum uwagi w tej kwestii. Badanie to jednocześnie przyjmuje szacunkową liczbę 200 tys. dziecięcych ofiar w sporcie – a więc prawie dwa razy więcej niż w każdym z Kościołów. Biorąc pod uwagę ogromną liczbę osób dotkniętych problemem molestowania, pojawia się pytanie: dlaczego wykorzystywanie seksualne w sporcie nie jest problemem publicznym w Niemczech? „Potrzebujemy rozwoju świadomości w tej dziedzinie” - powiedział Jörg Fegert, psychiatra dziecięcy i młodzieżowy z Kliniki Uniwersyteckiej w Ulm, w rozmowie z Sportschau.

Na potrzeby badania, o którym po raz pierwszy poinformowała „Die Welt”, zapytano około 2500 osób o ich doświadczenia związane z wykorzystywaniem seksualnym w dzieciństwie i okresie dojrzewania. Już trzy lata temu Klinika Uniwersytecka w Ulm przeprowadziła wywiady z 1800 zawodnikami i zawodniczkami sportu wyczynowego w kontekście badania „Bezpieczny sport”. Ponad jedna trzecia zapytanych poinformowała, że doświadczyła „napaści seksualnych”, mówi Fegert. „Byliśmy przerażeni. Jeżeli ujmie się to bardzo wąsko, trzy procent doświadczyło napaści seksualnej z penetracją, czyli najcięższych czynów karalnych. Ale dochodzi do tego naturalnie dużo większy obszar niechcianego kontaktu fizycznego”.

Socjolog sportu Bettina Rulofs dokonuje porównania z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi w kwestii braku publicznego postrzegania tej kwestii: „Oni zajmują się tym tematem od dłuższego czasu. Myślę, że społeczeństwo tylko wtedy będzie gotowe do nagłośnienia takiego skandalu i zajęcia się nim, jeśli temat w pewnym okresie czasu przeniknie do struktur tego społeczeństwa”.

W Anglii ujawnił się największy do tej pory skandal związany z nadużyciami seksualnymi w sporcie, z 300 domniemanymi sprawcami i około 850 dotkniętymi byłymi piłkarzami. Twierdzili, że byli wykorzystywani seksualnie jako dzieci. Najbardziej znanym jest Paul Stewart, niegdyś członek kadry narodowej i zdobywca Pucharu Anglii. „Jako mały chłopiec czułem się odizolowany, wystraszony i kontrolowany ” - powiedział Stewart w wywiadzie dla Sportschau. „Będąc piłkarzem po prostu nie opowiadasz kolegom, że zostałeś wykorzystany seksualnie. To było bardzo trudne i prawdopodobnie ukształtowało resztę mojego życia”.

Jednym z przykładów na terenie Niemiec jest gimnastyczka z HSV Weimar. Jako 14-latka była wykorzystywana seksualnie przez swojego trenera. Sąd rejonowy w Erfurcie skazał sprawcę, który przyznał się do winy, na trzy lata i osiem miesięcy więzienia za 82 przypadki wykorzystywania seksualnego w sumie 15 nieletnich gimnastyczek. Trener przeprosił ofiary. Wniósł apelację, wyrok nie jest jeszcze prawomocny - sprawca jest dalej na wolności.

Żródło: sportschau.de

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.