Lesbijki oburzone... niezmiennością nauczania Kościoła. Żądają wycofania Gwardii Szwajcarskiej z Watykanu

Nasi autorzy

Lesbijki oburzone... niezmiennością nauczania Kościoła. Żądają wycofania Gwardii Szwajcarskiej z Watykanu

Żołnierze Gwardii Szwajacarskiej. fot. Pixabay Żołnierze Gwardii Szwajacarskiej podczas służby. fot. Pixabay Po tym, jak Watykan odmówił błogosławieństwa związków homoseksualnych, Szwajcarska Organizacja Lesbijska (LOS) żąda od rządu federalnego wycofania Gwardii Szwajcarskiej z Watykanu. Wzywa do „mocnego przesłania” przeciwko „dyskryminacyjnej” polityce Państwa Kościelnego.

„Kościół znany jest z tego rodzaju dyskryminujących wypowiedzi” – powiedziała Muriel Waeger, współzarządzająca zrzeszeniem organizacji gejowskich i lesbijskich LOS, według cath.ch w dzienniku 24 Heures (20 marca). Odniosła się ona do odpowiedzi Kongregacji Nauki Wiary, że „Bóg nie błogosławi grzechu”, który reprezentują związki homoseksualne. Tekst ten wywołał falę protestów, także poza Kościołem.

Liczne osobistości i stowarzyszenia skrytykowały stanowisko Stolicy Apostolskiej i wyraziły ubolewanie z tego powodu. LOS idzie jeszcze dalej i wzywa do „wzorowej reakcji” rządu federalnego i wycofania Gwardii Szwajcarskiej z Watykanu.

Po raz pierwszy należy wysłać mocną wiadomość, stwierdziła Muriel Waeger.  A Szwajcaria, która ma powiązania dyplomatyczne, polityczne i finansowe z Watykanem, ma do odegrania pewną rolę. „Kościół musi być świadomy bardzo poważnych konsekwencji swoich wypowiedzi dla wierzących homoseksualistów: może to prowadzić do terapii konwersyjnych, odrzucenia przez rodziny i samobójstw” – powiedziała Waeger.

Dla LOS fakt, że rząd federalny finansuje i wysyła żołnierzy, „by służyli krajowi, który nie gwarantuje wszystkim ludziom takich samych praw i otwarcie ich dyskryminuje” jest sprzeczny z konstytucyjną zasadą równości. „Martwimy się także o gwardzistów” - powiedziała Waeger. Wiemy, że niektórzy z nich są gejami. Nie możemy pozwolić, aby żołnierze przeszkoleni w Szwajcarii cierpieli z powodu dyskryminacji w kraju, do którego zostali wysłani na służbę”.

Źródło: cath.ch/Raphaël Zbinden, AM

Czy dla naszej cywilizacji jest jeszcze nadzieja? Pisze o tym w swojej najnowszej książce prof. Grzegorz Kucharczyk:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.