Legenda światowej wiolonistyki zakażona koronawirusem i apeluje: rzućcie palenie!

Nasi autorzy

Legenda światowej wiolonistyki zakażona koronawirusem i apeluje: rzućcie palenie!

Anne-Sophie Mutter. Fot.: Facebook Anne-Sophie Mutter. Fot.: Facebook

Wybitna niemiecka skrzypaczka Anne Sophie Mutter zamieściła w czwartek na swoim profilu na facebooku informację o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa.

„Pozostaję w kwarantannie domowej i mam nadzieję, że wkrótce wyzdrowieję”, mówi artystka w zamieszczonym nagraniu. „W pierwszym momencie pomyślałam, że to katastrofa, mam jednak 56 lat i nie palę; apeluję jednak do wszystkich nałogowców – w związku z podwyższonym ryzykiem zakażenia rzućcie palenie! Mam nadzieję, że wyzdrowieję i znowu będę mogła dla was grać. To trudna sytuacja dla artysty być odciętym od występów na żywo, ale lepsze dni wkrótce nadejdą. Trzymajcie się!” – dodaje Anne Sophie Mutter uważana nie tylko za znakomitego wirtuoza, ale i za jedną z najelegantszych artystek estradowych muzyki klasycznej. Wielka kariera artystki rozpoczęła się w 1977 r., kiedy jako 14-latka zagrała po raz pierwszy z berlińskimi filharmonikami pod batutą Herberta von Karajana. Od tego czasu Anne Sophie Mutter uchodzi za jedną z najwybitniejszych skrzypaczek na świecie.

Źródło: classicfm.com

Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa

Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa

abp Marek Jędraszewski

Zamieszczone w tej książce rozważania Drogi Krzyżowej zostały napisane przez krakowskiego metropolitę abp. Marka Jędraszewskiego na nabożeństwo, które w Wielki Piątek roku 2020 miało zostać odprawione w Nowej Hucie. Nie mogło być odprawione z powodu pandemii koronawirusa. Ale te bardzo ciekawe, warte utrwalenia rozważania ukazują się w postaci książkowej.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.