Ksiądz Jorge Ortiz-Garay pierwszym amerykańskim kapłanem zmarłym na skutek zakażenia koronawirusem.

Nasi autorzy

Ksiądz Jorge Ortiz-Garay pierwszym amerykańskim kapłanem zmarłym na skutek zakażenia koronawirusem.

Ksiadz Jorge Ortiz-Garay Ksiadz Jorge Ortiz-Garay

Członkowie katolickiej parafii świętej Brygidy na Brooklynie (New York) powiadomili o śmierci swojego proboszcza księdza Jorge’a Ortiza-Garaya. To pierwszy amerykański kapłan, który padł ofiarą koronawirusa.

24 marca diecezja Brooklyn poinformowała o chorobie księdza, który miał kontakt z osobą zakażoną. Tego samego dnia ukazała się wiadomość o tym iż kapłan pozostaje na obserwacji w szpitalu; parafianie prosili także o modlitwy w intencji szybkiego powrotu do zdrowia księdza. 27 marca parafianie zamieścili na facebooku tragiczną wiadomość: „Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci naszego proboszcza księdza  Jorge’a Ortiza-Garaya. Prosimy o modlitwy za jego duszę i za jego rodziców, rodzeństwo i bratanków, którzy utracili najbliższą osobę, a także za jego parafian”.

Jorge Ortiz-Garaya pochodził z Mexico-City. Jako 18-latek dołączył do wspólnoty neokatechumenalnej w New Jersey, później zaś w New York City. Wtedy właśnie, jak pisał na swoim profilu na facebooku, poczuł powołanie do kapłaństwa. Proboszczem świętej Brygidy został w 2019 r. Przyjaciele i parafianie zapamiętali go jako gorliwego głosiciela Ewangelii.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych ponad 100 tys. osób zostało zakażonych koronawirusem. Zmarło ponad 1700 osób. W stanie New York, epicentrum pandemii, nie żyje ponad 600 osób.

Źródło: Catholic News Agency  

______________________________________________________________________________

Obszerna rozmowa z immunologiem prof. Januszem Marcinkiewiczem o odporności, szczepionkach i zagrożeniu wirusowym. Czytaj TUTAJ.

___________________________________________________________________________

Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa

Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa

abp Marek Jędraszewski

Zamieszczone w tej książce rozważania Drogi Krzyżowej zostały napisane przez krakowskiego metropolitę abp. Marka Jędraszewskiego na nabożeństwo, które w Wielki Piątek roku 2020 miało zostać odprawione w Nowej Hucie. Nie mogło być odprawione z powodu pandemii koronawirusa. Ale te bardzo ciekawe, warte utrwalenia rozważania ukazują się w postaci książkowej.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.