Kontynuacja książki dekady! "Bunt barbarzyńców", druga część "Roztrzaskanego lustra", już dostępny!

Nasi autorzy

Kontynuacja książki dekady! "Bunt barbarzyńców", druga część "Roztrzaskanego lustra", już dostępny!

„Roztrzaskane lustro” prof. Wojciecha Roszkowskiego doczekało się nie mniej błyskotliwej kontynuacji, a w pewnym sensie także dopełnienia czy odpowiedzi na postawione w nim pierwotne tezy. W „Buncie barbarzyńców” wybitny historyk znów celnie opisuje świat, w którym obecnie przyszło nam żyć. Nie unika przy tym kwestii trudnych czy kontrowersyjnych, stawiając wnikliwe diagnozy obecnego stanu rzeczy.

Powtórna analiza treści poprzedniej pozycji oraz przemyślenia, których źródłem były liczne spotkania z czytelnikami, zaowocowały kolejnym dziełem, tym razem w odmiennej nieco formie pytań i odpowiedzi. Poruszane są różne zagadnienia – cywilizacji zachodniej, wojny kulturowej, nauki, sztuki, wolności… Każde stanowi punkt wyjścia do krótkiej refleksji na tematy ważne i aktualne. Warto zatrzymać się i zastanowić nad każdym z nich, gdyż – jak pisze autor we wstępie – „Pytania i odpowiedzi, które znalazły się w tej książce, powinny zainteresować ludzi choć powierzchownie zatroskanych o przyszłość, swoją i swojej wspólnoty”.

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

 

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.