Koniec pobłażliwości? Premier Francji chce surowszych kar za ataki na policjantów
zdjęcie ilustracyjne, fot. Pexels Premier Francji proponuje surowsze i szybsze kary dla osób atakujących policję, podczas gdy rząd oddaje narodowy hołd policjantowi zabitemu niedawno na służbie.
Premier Jean Castex poprowadził 11 maja ceremonię w Awinionie ku czci oficera policji Erica Massona, zabitego w zeszłym tygodniu podczas operacji antynarkotykowej. Prokurator regionalny powiedział, że w śledztwie w sprawie zabójstwa aresztowano cztery osoby.
Był to ostatni z kilku ataków na francuską policję, które rozgniewały policyjne związki zawodowe i stały się kwestią polityczną przed czerwcowymi wyborami regionalnymi i przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi we Francji. Policja i lokalni mieszkańcy zgromadzili się 9 maja w Awinionie, aby zażądać zaostrzenia polityki bezpieczeństwa, a związki zawodowe zaplanowały ogólnokrajowe demonstracje w następnym tygodniu.
Castex spotkał się 10 maja z przedstawicielami policji, aby spróbować złagodzić napięcia i obiecał „pełne wsparcie” funkcjonariuszom ochrony. Powiedział, że rząd zaproponuje nowe przepisy zaostrzające kary dla tych, którzy atakują policję lub stawiają opór aresztowaniom, a także szybsze ściganie ich.
Przyrzekł również 10 milionów euro finansowania na wzmocnienie bezpieczeństwa na posterunkach policji, po tym jak w zeszłym miesiącu w Rambouillet na przedmieściach Paryża zginęła pracownica administracyjna policji, co według władz było islamskim ekstremistycznym atakiem.
Źródło: Associated Press, AM
Barbarzyńskie zachowania doprowadzały już do upadku cywilizacji. Czy tak będzie ze światem, który znamy? Temat ten podnosi w kontynuacji bestselleru Białego Kruka prof. Wojciech Roszkowski:
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.