Kenia: katolicki szpital dla najuboższych ma zostać zburzony, a w jego miejsce powstanie… las.
Misyjny Szpital Maryi w południowo-zachodnim Nairobi jest jednym z budynków przeznaczonych do rozbiórki w ramach akcji ponownego zalesiania nielegalnie uzyskanych terenów, podjętej przez kenijski rząd. Obszary te zostały pozyskane lub rozdysponowywane jako nagrody w czasach rządów prezydenta Daniela Moi. 26 czerwca kenijski sekretarz ds. środowiska, Keriako Tobiko, oznajmił, że za wyjątkiem terenów wymienionych w oficjalnym monitorze rządowym, wspomniane ziemie zostaną zrekultywowane niezależnie od tego, czy obecni użytkownicy mają akty własności, czy nie i czy zostały tam zbudowane budynki mieszkalne czy biznesowe.
Szpital, prowadzony obecnie przez siostry zakonne od Wniebowzięcia z Nairobi, które w 2017 r. wygrały toczącą się o niego przez sześć lat batalię prawną, nie posiada dokumentacji. Sprawa wybudowania go na publicznym terenie leśnym ciągnie się już od pięciu lat, jednak nie mogła zostać rozwiązana ze względu na toczenie się sprawy w sądzie, jak powiedział w wywiadzie dla Catholic News Service ks. Joachim Omollo Ouko. Szpital otacza opieką najuboższych Kenijczyków, którzy nie mogą pozwolić sobie na leczenie w płatnych placówkach medycznych. „Nie ma takiej drugiej instytucji, która służyłaby biednym i mniej szczęśliwym”, powiedział ks. Maloba Wesonga, były rzecznik archidiecezji Nairobi.
Źródło: Crux, AM
W 80 podróży dookoła świata
Czy 80 podróży wystarczy, by zwiedzić cały świat? Tego nie wiemy, ale z pewnością jest to wystarczająca ilość ekspedycji, by okrążyć naszą piękną Ziemię i bliżej jej się przyjrzeć. Właśnie o takich niezwykłych podróżach opowiada ta porywająca książka. Przypomina ona ponadto, że świat czeka, byśmy go odkryli – dla siebie.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.