Kanada: Informował o negatywnych konsekwencjach aktywności homoseksualnej. Stanie przed sądem za... nienawiść

Nasi autorzy

Kanada: Informował o negatywnych konsekwencjach aktywności homoseksualnej. Stanie przed sądem za... nienawiść

Środowiska LGBT, które rzekomo walczą o tolerancję, same jednak najczęściej nie potrafią się nią wykazać. Na zdjęciu parada w San Francisco w 2018 r. Fot. Wikipedia, Samuel Wantman - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70220251 Środowiska LGBT, które rzekomo walczą o tolerancję, same jednak najczęściej nie potrafią się nią wykazać. Na zdjęciu parada w San Francisco w 2018 r. Fot. Wikipedia, Samuel Wantman - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70220251 Prorodzinny aktywista Bill Whatcott po raz pierwszy stanął 5 października przed sądem w Toronto za „przestępstwo z nienawiści”, które miał popełnić, gdy na gejowskiej paradzie w 2016 roku rozdawał ulotki informujące o negatywnych fizycznych i duchowych konsekwencjach aktywności homoseksualnej. Whatcott wiele ryzykuje, decydując się na proces, ale twierdzi, że ma „moralny obowiązek”, aby przeciwstawiać się zarzutom.

„Jestem sądzony na podstawie przepisu o świadomej promocji nienawiści” – powiedział 1 października portalowi Life Site News. „To prawo samo w sobie jest straszne, sądzę, że jest niejednoznaczne” – dodał. Przepis odpowiedniego artykułu kanadyjskiego kodeksu karnego przewiduje karę do 2 lat więzienia dla każdego, kto inaczej niż w prywatnej konwersacji świadomie promuje nienawiść przeciwko jakiejkolwiek określonej grupy ludzi. Prokurator żąda dla Whatcotta kary 18 miesięcy więzienia.

Whatcott, który nie chciał dogadywać się z prokuratorem, powiedział, że odrzucił propozycję ugody opiewającą na 3 lata ograniczenia wolności w zawieszeniu. „Nie mogłem zgodzić się na karę, to jest tak jawnie absurdalne, że mam obowiązek wobec tego kraju, aby się na to nie zgadzać”.

Do incydentu, o który toczy się proces, doszło w 2016 roku, kiedy Whatcott i kilka innych osób maszerowało w paradzie gejowskiej w Toronto w maskach i przylegających do ciała zielonych kostiumach jako członkowie „Stowarzyszenia Konsumujących Konopie Zombie-gejów”.

Ulotki, których rozpowszechnianie zostało zabronione przez sąd, zawierały grafiki poświęcone chorobom przenoszonym drogą płciową, cytaty z Biblii i statystyki dotyczące zachowań homoseksualnych.

Źródło: Life Site News/Jack Bingham, JO

Upadek moralności wiązał się w przeszłości z upadkiem całej cywilizacji. Jaka przyszłość czeka nas, którzy jesteśmy świadkami takich wydarzeń?

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

 

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.