Spotkanie autorskie w Krakowie z o. Marianem Zawadą. Utrwalajmy niezłomność polskiego ducha z autorem książki „Polacy wierni i dzielni”

Nasi autorzy

Spotkanie autorskie w Krakowie z o. Marianem Zawadą. Utrwalajmy niezłomność polskiego ducha z autorem książki „Polacy wierni i dzielni”

Wydawnictwo Biały Kruk i Stowarzyszenie „Communio Crucis” im. św. Edyty Stein, patronki Europy, zapraszają na spotkanie autorskie z o. prof. Marianem Zawadą, autorem książki „Polacy wierni i dzielni”. Wydarzenie będzie miało miejsce 16 czerwca po niedzielnej Mszy św. (ok. godz. 17.00) w piwnicy klasztoru Ojców Kanoników Regularnych Laterańskich w Krakowie na ul. Bożego Ciała 26.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się Państwo, co sprawia, że Polacy są tak wyjątkowi? Co w naszej historii i kulturze kształtowało naszą tożsamość? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w niezwykłej książce o. prof. Mariana Zawady – „Polacy wierni i dzielni”. Od ponad 40 lat autor zgłębia kondycję naszego narodu, odkrywając jego tajemnice i ukazując piękno polskiej duszy.

O. prof. Marian Zawada, wybitny znawca duchowości, prowadzi nas przez historię Polski od jej początków w X wieku po współczesność. Z entuzjazmem i pasją opowiada o wierności i dzielności Polaków, które od stuleci są nieodłącznymi cechami naszego narodu. Autor widzi siłę polskości w głębokim przywiązaniu do Chrystusa oraz w licznych talentach, którymi Pan Bóg obdarzył Polaków.

W książce znajdziecie Państwo barwne opisy wielkich wodzów, bohaterów, artystów, myślicieli i duchownych, którzy kształtowali naszą historię. O. prof. Zawada, posługując się pięknym językiem, przekonuje, że polskość to nie tylko kategoria narodowa, ale także duchowa. Nasz naród, dzięki staraniom mistrzów romantyzmu, geniuszy polskości i świętych, takich jak św. Jan Paweł II, dąży do życia w Bożym ładzie.

Ta książka to nie tylko lekcja historii, ale także inspirująca podróż duchowa. Autor, będąc znakomitym specjalistą od duchowości, wplata wątki mistyczne, podkreślając rolę Polski wśród narodów Europy. Wincenty Kadłubek, Piotr Skarga, Zygmunt Krasiński, Adam Mickiewicz i św. Siostra Faustyna – wszyscy oni dostrzegali misję Polski i jej odpowiedzialność za przyszłość naszej cywilizacji.

„Polacy wierni i dzielni” to dzieło stworzone w duchu katolickim, które podkreśla obowiązek miłości Ojczyzny. Katolicy mają prawo do własnego, Bożego czytania historii, co autor wyjaśnia w kontekście współczesnych wyzwań, takich jak zorganizowana walka z prawdziwie ojczystymi wartościami i „pedagogika wstydu”.

Wobec nieustannego wypaczania i fałszowania historii ta książka wydobywa to, co rzeczywiście karmiło pokolenia Polaków. Wierność i dzielność są tak samo potrzebne dziś, jak były tysiąc lat temu. „Polacy wierni i dzielni” budzi uczucia patriotyczne i wzmacnia więź z Ojczyzną, a 179 znakomitych ilustracji potęguje nastrój i przekazuje dodatkową porcję wiedzy.

Nie przegapcie Państwo okazji, aby zgłębić tę fascynującą podróż w głąb polskiej duszy. Pomoże w tym uczestnictwo w wyjątkowym spotkaniu autorskim już w tę niedzielę. „Polacy wierni i dzielni” to książka, która otwiera serca i umysły, przypominając o naszej wyjątkowej misji i odpowiedzialności za przyszłość naszej cywilizacji. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie lepiej zrozumieć, kim jesteśmy, kim byliśmy i kim powinniśmy być w przyszłości.

TP

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Polacy wierni i dzielni

Polacy wierni i dzielni

o. dr hab. Marian Zawada

Polacy – kim jesteśmy? Kim byliśmy? Kim powinniśmy być w przyszłości? O. prof. Marian Zawada od ponad 40 lat szuka odpowiedzi na te pytania. Szuka – i znajduje. Zastanawia się nad kondycją naszego narodu od momentu jego narodzin w X wieku po czasy najbardziej współczesne. I nieustannie jest pełen zachwytu nad duszą polską, nad jej zdolnością przetrwania nawet największych kataklizmów, nad jej niezłomnością.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.