Indie: aresztowano modlących się chrześcijan; to wbrew indyjskiej konstytucji

Nasi autorzy

Indie: aresztowano modlących się chrześcijan; to wbrew indyjskiej konstytucji

W Indiach prześladowanie chrześcijan przybiera na sile. W Chhattisgarh 30 kwietnia br. doszło do bulwersującego wydarzenia, kiedy członkowie hinduistycznego ekstremistycznego ugrupowania Bajrang Dal zaatakowali chrześcijan, którzy zebrali się na niedzielną Mszę św. w prywatnym domu; jak podaje dziennik Asia News, uzbrojona grupa ekstremistów otoczyła dom dr. Vinaya Sahu, który zaprosił grupę ok. 50 chrześcijan na niedzielne nabożeństwo. Kiedy ekstremiści zaczęli celowo zakłócać modlitwę poprzez głośne okrzyki i dobijanie się do drzwi, chrześcijanie zamknęli się od środka i zadzwonili po pomoc na najbliższy posterunek policji, znajdujący się ok. 500 metrów od domu dr. Sahu. Niestety, funkcjonariusze policji, zamiast rozpocząć akcję przeciwko agresywnym ekstremistom... aresztowali zarówno właściciela domu, jak i jego gości „za zakłócanie porządku publicznego”, co było działaniem niezgodnym z obowiązującą w Indiach konstytucją „gwarantującą każdemu obywatelowi swobodę wyznania i propagowania swojej religii”. „Funkcjonariusze policji oskarżyli nas o nawracanie ludzi na chrześcijaństwo. Zapytali, dlaczego modlimy się w prywatnym domu i grozili, że wyślą nas wszystkich do więzienia”, mówi Arun Pannalal, prezes Chhattisgarh Christian Forum. „Podobne ataki zdarzają się regularnie od 2019 r.”, mówi z kolei dr Sahu. „W 2021 r. członkowie grupy Bajrang Dal grozili nam śmiercią, jeśli nie przestaniemy się spotykać na modlitwie”. Niestety, takie przypadki łamania 25. artykułu indyjskiej konstytucji gwarantującej obywatelom Indii swobodę wyznania nie należą do rzadkości; co znamienne – akty przemocy wymierzone są wyłącznie w chrześcijan.

Źródło: Asia News/Nirmala Carvalho, MM

W co wierzą katolicy

W co wierzą katolicy

 

Wokół wiary katolickiej narosło ostatnio sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd dowolnymi interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating (ur. 1950) objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.