Ideologia LGBT w natarciu: ginekolog oskarżony o transfobię za odmowę zbadania biologicznego mężczyzny

Nasi autorzy

Ideologia LGBT w natarciu: ginekolog oskarżony o transfobię za odmowę zbadania biologicznego mężczyzny

Do bulwersującego wydarzenia doszło we francuskim mieście Pau [region Nowa Akwitania]. Dr Victor Acharian, specjalista ginekolog, za odmowę zbadania biologicznego mężczyzny uważającego się za kobietę został oskarżony o... transfobię. Niedoszła „pacjentka”, słysząc odmowę lekarza, wpadła w furię, jednak dr Acharian spokojnie odpowiedział, że „jest ginekologiem i przeprowadza badania jedynie prawdziwych kobiet”.

Jak można się domyślić, na inwektywach się nie skończyło; na stronie internetowej dr. Achariana pojawiła się bowiem skarga mężczyzny: „Po raz pierwszy ginekolog odmówił zbadania mnie z powodu mojej orientacji. Jego sekretarka po prostu nie przyjęła zgłoszenia. Odradzam korzystanie z usług dr. Victora A.,” napisał mężczyzna. „Wygląda na to, że epoka, w której za normalne uchodziło to, że ginekolog zajmuje się wyłącznie badaniem kobiet, odchodzi w przeszłość,” można przeczytać na stronie dziennika „Valeurs Actuelles”. „Dziś jeśli ginekolog odmawia zbadania biologicznego mężczyzny uważającego się za kobietę, to jest to uważane za dyskryminację i przejaw homofobii”. Nie trzeba było długo czekać na atak na lekarza ze strony stowarzyszenia „SOS homophobie”: „Potępiamy transfobiczne zachowanie i uwagi ginekologa dr. Victora A. z Pau. Transfobia to postawa grożąca poważnymi konsekwencjami, zwłaszcza jeśli chodzi o przedstawiciela służby zdrowia,” można przeczytać na X (dawny Twitter) stowarzyszenia „SOS homophobie”.

W obronie dr. Achariana stanęła znana francuska publicystka Céline Pina: „Ideologia, która prowadzi do prześladowania lekarzy, jest po prostu chora. Ten ginekolog ma rację: transpłciowa kobieta nigdy nie stanie się prawdziwą kobietą, zawsze będzie biologicznym mężczyzną”. Sam dr Acharian odpowiedział na oskarżenia z dużą dawką humoru: „Jestem ginekologiem, zajmuję się badaniem prawdziwych kobiet. Nie posiadam kompetencji do badania mężczyzn, nawet jeśli jest to mężczyzna, który zgolił brodę, założył damskie ubrania i mówi mojej sekretarce, że stał się kobietą. Mój gabinet nie jest wyposażony w sprzęt do badania mężczyzn. Są znakomici specjaliści, którzy zajmują się badaniem mężczyzn, jest możliwość skorzystania z ich usług. Swoją drogą dziękuję temu panu za poinformowanie wszystkich osób trans, żeby nigdy nie przychodziły do mnie na badania”.

Źródło: Valeurs Actuelles; Le Figaro, MM

W co wierzą katolicy

W co wierzą katolicy

 

Wokół wiary katolickiej narosło ostatnio sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd dowolnymi interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating (ur. 1950) objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.