I wszystko jasne! George Soros publicznie namawia do tego, aby ukarać Polskę i Węgry w sprawie weta

Nasi autorzy

I wszystko jasne! George Soros publicznie namawia do tego, aby ukarać Polskę i Węgry w sprawie weta

 

Unia Europejska właśnie odkryła swoje karty, a maski (być może nawet razem z maseczkami) opadły. Otóż miliarder George Soros, znany promotor i mecenas na globalną skalę najróżniejszych projektów lewicowo-liberalnych, na łamach „Project Syndicate” mówi wprost, żeby odciąć Polskę i Węgry od dopływu pieniędzy unijnych (a więc także własnych). Argumentuje to tak:

„Unia Europejska nie może sobie pozwolić na kompromis w sprawie praworządności, stosowanej przy wypłacie funduszy państwom członkowskim. To jak UE odpowie na wyzwanie, jakie teraz stawiają jej Węgry i Polska, przesądzi o tym, czy przetrwa jako społeczeństwo otwarte i wierne wartościom, na których została zbudowana. Dla Polski i Węgier rządy prawa stanowią praktyczne ograniczenie ich osobistej politycznej korupcji, a weto to desperacka gra dwóch seryjnych łamaczy prawa”.

Po pierwsze, to oczywiste kłamstwo, ponieważ Unia Europejska została zbudowana na zupełnie innych wartościach niż te, o których wyżej mówi George Soros. Ale po drugie, to trudno znaleźć lepsze potwierdzenie dla tego, że droga, którą obrały rządy Polski i Węgier (ale przecież także Słowenia), jest słuszna. Gra idzie o suwerenność kraju, o to, aby także w przyszłości móc samodzielnie decydować o sobie, a nie poddawać się dyktaturze brukselskiej. Fakt, że Unia Europejska musi wytaczać już swe najcięższe działa w postaci Sorosa świadczy o tym, że Unia tę walkę przegrywa.

Warto w tym momencie zastanowić się nad tym, kim właściwie jest ów George Soros, który za pomocą swojej fortuny zdaje się sterować rządami świata. Kto nieco dokładniej przyjrzy się osobie Sorosa, a także gigantycznej sieci jego powiązań, ten natknie się na liczne nieścisłości, na sprzeczności w wypowiedziach, działaniach i rezultatach, które prowokują przede wszystkim do postawienia jednego, niepokojącego pytania: czy za wielorakimi formami jego działalności nie kryją się być może całkiem inne motywy? Motywy, które pod misternie utkaną siecią powierzchownej filantropii kryją znacznie bardziej polityczno-geostrategiczne posunięcia wyraźnie w partykularnych celach?

Niektóre odpowiedzi są jak kubeł zimnej wody. Najbogatsi ludzie naszej planety już od dawna wpływają na społeczeństwo i zmieniają je we wszystkich istotnych dziedzinach pod promiennym sztandarem filantropii, dbając jednocześnie wyłącznie o własne interesy. Z tego powodu szczególnie polecamy książkę „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata”:

George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata

George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata

Andreas von Rétyi

Kim jest naprawdę? Wygląda na to, że globalnym cinkciarzem, który dorobił się na gigantycznych spekulacjach walutami. Sam siebie kreuje na wielkiego filantropa, w rzeczywistości jest megazagrożeniem dla świata.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.