Hiszpania: niebezpieczni radykałowie aresztowani. Nawoływali do ataków na Francję

Nasi autorzy

Hiszpania: niebezpieczni radykałowie aresztowani. Nawoływali do ataków na Francję

Islamski terroryzm wyrządził już wiele zła na świecie. fot. z książki Islamski terroryzm wyrządził już wiele zła na świecie. fot. z książki "Imigranci u bram", wyd. Biały Kruk W Granadzie (Hiszpania) po sześciomiesięcznym dochodzeniu aresztowano trzy osoby podejrzane o nawoływanie do przeprowadzenia ataków terrorystycznych we Francji po ponownym opublikowaniu przez tygodnik satyryczny „Charlie Hebdo” karykatury Mahometa we wrześniu 2020 r. Osoby te na swoich kontach w mediach społecznościowych publikowały liczne materiały, w których zachęcały do organizowania ataków na Francuzów i na instytucje francuskie; aresztowani mieli ponad 19 tys. obserwujących (tzw. followersów). „Nie ma wątpliwości, że istniało poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego nie tylko w Hiszpanii, ale i we Francji”, zakomunikowali funkcjonariusze hiszpańskiej policji. 

Posługiwanie się przez terrorystów mediami społecznościowymi w celu nawoływania do przeprowadzania ataków stawia (nie tylko francuskie) służby bezpieczeństwa przed trudnym wyzwaniem. Francuski minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin podkreślił potrzebę wdrożenia zintensyfikowania posługiwania się algorytmami w przeszukiwaniu stron internetowych w celu wczesnego wykrywania zagrożenia.   

Aby ułatwić wykrycie lokalizacji podejrzanych stron, powstała propozycja nowego projektu antyterrorystycznego, który zostanie przedstawiony w środę 5 maja na posiedzeniu Rady Ministrów. Celem tego projektu jest „aktualizacja i utrwalanie stosowania algorytmów, czyli zautomatyzowane przetwarzanie danych połączeń”. Dzięki stosowaniu algorytmów od 2017 r. udało się zapobiec przeprowadzeniu 36 ataków terrorystycznych.

Źródło: Le Parisien, MM

 Islamski terroryzm to jedno z zagrożeń współczesnego świata. Czy jest jeszcze dla nas nadzieja? Pisze o tym w swojej najnowszej książce prof. Grzegorz Kucharczyk:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.