Historia jak z filmu! Krzyżyk ocalił życie dziecka

Nasi autorzy

Historia jak z filmu! Krzyżyk ocalił życie dziecka

W wielu hollywoodzkich filmach można zobaczyć scenę, w której wiszący na szyi bohatera krzyżyk ratuje go przed, wydawałoby się, śmiertelną raną od postrzału. Sytuacja taka wydarzyła się naprawdę w noc sylwestrową w argentyńskiej prowincji Tucumán. 31 grudnia 2020 roku do dziecięcego Szpitala Dzieciątka Jezus w San Miguel de Tucumán, stolicy prowincji, zgłosił się o godzinie 22 ojciec z dziewięcioletnim synem. Chłopiec o imieniu Tiziano został zraniony w pierś zabłąkaną kulą z broni palnej. Po opatrzeniu powierzchownej rany i dokładnym badaniu, które trwało 48 minut, dziecko zostało wypisane do domu.

Tak szczęśliwy obrót sprawy był możliwy dzięki noszonemu przez Tiziana na szyi krzyżykowi, o czym poinformował na Twitterze dziennikarz stacji telewizyjnej Telefe Tucumán, José Romero Silva, nazywając to wydarzenie „noworocznym cudem”. Dziennikarz zilustrował swój tweet zdjęciami przesłanymi mu przez ciotkę chłopca, na których widać kulę oraz uszkodzony krzyżyk. Jedna z użytkowniczek Twittera, Anabella Acosta, skomentowała to następująco: „Plany Boże są niezbadane. Prawo dopuszcza aborcję, a Bóg ratuje dziecko w cudowny sposób. Morał: Bóg chce, żebyśmy ratowali nienarodzonych. Jaśniej się nie da”.

Źródło: eltucumano.com, Twitter, AM

        PAKIET książek Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa + Polska św. Jana Pawła II

PAKIET książek Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa + Polska św. Jana Pawła II

Jan Paweł II, Adam Bujak, abp Marek Jędraszewski

PAKIET Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa + Polska św. Jana Pawła  - zamiast  za 108 zł oferujemy dwie książki w cenie 59 zł!
PAKIET zawiera tytuły:
1. Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa - autor: abp Marek Jędraszewski
Zamieszczone w tej książce rozważania Drogi Krzyżowej zostały napisane przez krakowskiego metropolitę abp. Marka Jędraszewskiego na nabożeństwo, które w roku 2020 miało zostać odprawione w Nowej Hucie.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.