Gwarantowane stanowiska publiczne dla... osób transseksualnych. Argentyna coraz bliżej uchwalenia szokującego prawa

Nasi autorzy

Gwarantowane stanowiska publiczne dla... osób transseksualnych. Argentyna coraz bliżej uchwalenia szokującego prawa

Zaburzenia orientacji seksualnej widniały kiedyś na liście chorób psychicznych... dziś dla niektórych mają stać się jednak przepustką do władzy i rozmaitych korzyści. Dokąd zmierza nasz świat? fot. Pixabay Zaburzenia orientacji seksualnej widniały kiedyś na liście chorób psychicznych... dziś dla niektórych mają stać się jednak przepustką do władzy i rozmaitych korzyści. Dokąd zmierza nasz świat? fot. Pixabay Argentyńska Izba Deputowanych przyjęła ustawę gwarantującą 1% stanowisk publicznych osobom transseksualnym. Niższa izba parlamentu potwierdziła tym samym unormowania zawarte w dekrecie prezydenckim z września ubiegłego roku. Projekt poparło 207 głosujących, przeciw było 11, tylko 7 osób się wstrzymało. Teraz czeka jeszcze na głosowanie w senacie, które według prognoz ma być tylko formalnością.

„Te prawa stawiają nas na pozycji pionierów, nie tylko w Ameryce łacińskiej, ale również na świecie. Francja przegłosowała niektóre z tych rozwiązań długo po nas” – mówiła deputowana Maria Rosa Martinez podczas swojego wystąpienia na parlamentarnej sali obrad.

Ustawa wprowadza również przywileje dla osób transseksualnych: w konkursach na stanowiska w administracji nie będzie dla nich przeszkodą kryminalna przeszłość – o ile popełnione przestępstwa nie miały związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Spośród innych szokujących przepisów nowego prawa warto wymienić także te, które przyznają preferencyjne warunki przystępowania do przetargów publicznych prywatnym firmom zatrudniającym u siebie odpowiedni odsetek osób reprezentujących tę mniejszość.

Źródło: lesechos.fr

Pytania nie tylko o przyszłość, ale o przetrwanie świata, jaki znamy, stają się coraz bardziej zasadne. Odpowiedzi na nie poszukuje w kontynuacji bestsellerowego "Roztrzaskanego lustra" prof. Wojciech Roszkowski:

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

 

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.