Gruzja: prezydent Salome Zurabiszwili odmówiła podpisania ustawy „anty-LGBTQIA+”
Prezydent Salome Zurabiszwili Fot. Wikimedia
Uznawana przez lewicowe środowiska za proeuropejską pani prezydent Gruzji odmówiła podpisania „ustawy ograniczającej prawa osób LGBTQIA+”. Mimo to ustawa może w całości wejść w życie, bowiem według prawa obowiązującego w Gruzji w przypadku odmowy podpisania danej ustawy przez urzędującego prezydenta prawo do złożenia podpisu ma przewodniczący gruzińskiego parlamentu. Tekst ustawy został ostro skrytykowany przez kraje Europy Zachodniej. Pani prezydent od dłuższego czasu pozostaje w konflikcie z gruzińskim rządem.
„Prezydent Zurabiszwili odmówiła podpisania ustawy i odesłała ją do Sejmu bez zawetowania”– ogłosiła rzecznik pani prezydent Marika Boczoidze.
Gruzińscy posłowie przyjęli tekst ustawy we wrześniu; miała ona chronić tradycyjne wartości rodzinne. W zapisie ustawy znalazł się m.in. zakaz propagowania relacji homoseksualnych i kazirodczych w placówkach oświatowych, w programach telewizyjnych, a także ograniczenia w organizowaniu wieców i demonstracji LGBTQIA+. W tym ostatnim środowisku największą krytykę wzbudziło, jak się wyrazili jego przedstawiciele, „zrównanie homoseksualizmu z kazirodztwem”. Z kolei ze strony UE odezwały się głosy, iż ustawa „pozostawia otwarte drzwi do uderzenia w fundamentalne prawa obywateli Gruzji i stwarza ryzyko stygmatyzowania i dyskryminacji części jej ludności”, pojawiły się także porównania do... prawa obowiązującego w Rosji. Gruzja stara się o dołączenie do NATO i do UE, niestety obecna partia rządząca, sprzyjająca tradycyjnym wartościom, jest bezpodstawnie oskarżana o sympatie prorosyjskie. Zwłaszcza wtedy, kiedy krytykuje neomarksistowską ideologię LGBT.
Źródło: Le Monde, MM
Potęga nawrócenia
Wybitny pisarz i naukowiec prof. Wojciech Roszkowski przedstawia w swej kolejnej książce 81 niewiarygodnych historii życiowych ludzi, którzy będąc bardzo daleko od Boga, w ten czy inny sposób znaleźli jednak drogę do Niego. I tak na przykład poznamy mordercę i gwałciciela, który po dziesięcioleciach więzienia i pokuty odnalazł w sobie wiarę, a żywota dokonał w klasztorze.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.