Francja: widzowie na koncercie pobili policjantów. Zachęcił ich... występujący na scenie raper

Nasi autorzy

Francja: widzowie na koncercie pobili policjantów. Zachęcił ich... występujący na scenie raper

Praca policji jest w dzisiejszych czasach szczególnie niebezpieczna. fot. Pexels Praca policji jest w dzisiejszych czasach szczególnie niebezpieczna. fot. Pexels Podczas zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom plenerowego koncertu w mieście La Courneuve (Francja) doszło do skandalicznych ataków widzów na funkcjonariuszy policji; do ataku publiczność zachęcił ze sceny występujący artysta.

Wszystko trwało ok. 20 sekund. Koncert w jednym z miejskich parków w La Courneuve stał się miejscem niesłychanej eskalacji agresji. Wszystko zaczęło się w momencie kiedy pochodzący z Marsylii raper zaśpiewał „wszyscy nienawidzą policji”; wówczas grupa widzów rzuciła się na ochraniających imprezę funkcjonariuszy – nagrania z tego bezprecedensowego aktu przemocy zostały opublikowane w mediach społecznościowych. Niestety kilku policjantów odniosło obrażenia.

Skandaliczne zachowanie publiczności potępił francuski minister spraw zagranicznych Gérald Darmanin: „oczekujemy od wszystkich przedstawicieli partii politycznych, łącznie z lewicowymi, jednoznacznego potępienia ataku na funkcjonariuszy francuskiej policji”, napisał na twiterze minister, dodając iż „w policji służą osoby, które chronią nasze życie z narażeniem własnego”. W podobnym tonie wypowiedział się poseł François Jolivet: „Jestem oburzony skandalicznymi słowami, które padły podczas koncertu: „wszyscy nienawidzą policji”. Oczekuję także od partii lewicowych jednoznacznego potępienia tego skandalicznego zachowania”. Jak podaje dziennik „Nice Matin”, pochodzący z Marsylii raper w przeszłości popadł już w konflikt z prawem; skazany prawomocnym wyrokiem odsiedział wyrok za współudział w dystrybucji narkotyków.

Źródło: Valeurs Actuelles, MM 

Niektóre wydarzenia sprawiają, że przyszłość naszej cywilizacji budzi poważne obawy. Jaka czeka nas przyszłość? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje w kontynuacji bestsellerowego "Roztrzaskanego lustra" prof. Wojciech Roszkowski:

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

 

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.