Francja: widzowie na koncercie pobili policjantów. Zachęcił ich... występujący na scenie raper
Praca policji jest w dzisiejszych czasach szczególnie niebezpieczna. fot. Pexels Podczas zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom plenerowego koncertu w mieście La Courneuve (Francja) doszło do skandalicznych ataków widzów na funkcjonariuszy policji; do ataku publiczność zachęcił ze sceny występujący artysta.
Wszystko trwało ok. 20 sekund. Koncert w jednym z miejskich parków w La Courneuve stał się miejscem niesłychanej eskalacji agresji. Wszystko zaczęło się w momencie kiedy pochodzący z Marsylii raper zaśpiewał „wszyscy nienawidzą policji”; wówczas grupa widzów rzuciła się na ochraniających imprezę funkcjonariuszy – nagrania z tego bezprecedensowego aktu przemocy zostały opublikowane w mediach społecznościowych. Niestety kilku policjantów odniosło obrażenia.
Skandaliczne zachowanie publiczności potępił francuski minister spraw zagranicznych Gérald Darmanin: „oczekujemy od wszystkich przedstawicieli partii politycznych, łącznie z lewicowymi, jednoznacznego potępienia ataku na funkcjonariuszy francuskiej policji”, napisał na twiterze minister, dodając iż „w policji służą osoby, które chronią nasze życie z narażeniem własnego”. W podobnym tonie wypowiedział się poseł François Jolivet: „Jestem oburzony skandalicznymi słowami, które padły podczas koncertu: „wszyscy nienawidzą policji”. Oczekuję także od partii lewicowych jednoznacznego potępienia tego skandalicznego zachowania”. Jak podaje dziennik „Nice Matin”, pochodzący z Marsylii raper w przeszłości popadł już w konflikt z prawem; skazany prawomocnym wyrokiem odsiedział wyrok za współudział w dystrybucji narkotyków.
Źródło: Valeurs Actuelles, MM
Niektóre wydarzenia sprawiają, że przyszłość naszej cywilizacji budzi poważne obawy. Jaka czeka nas przyszłość? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje w kontynuacji bestsellerowego "Roztrzaskanego lustra" prof. Wojciech Roszkowski:
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.