Fotograf w Ameryce nie chce robić zdjęć na tzw. ślubach jednopłciowych. Sprawa trafiła do sądu
Fotografka ślubna, baptystka, złożyła w stanie Kentucky pozew przeciwko zarządzeniu miasta Louisville, które, jak twierdzi, narusza jej wolność religijną, zmuszając ją do obsługi ceremonii ślubnych tej samej płci.
Chrześcijańska organizacja prawna Alliance Defending Freedom (ADF) reprezentuje Chelsey Nelson, która jest właścicielem studia fotograficznego w Louisville, w pozwie przeciwko miejskiemu rozporządzeniu o równym traktowaniu, które stwierdza, że firmy nie mogą odmówić klientowi „pełnego i równego” korzystania z towarów, usług, przywilejów, korzyści lub obiektów publicznych na podstawie różnych cech, w tym orientacji seksualnej. Zabrania także firmom publikowania informacji sugerujących taką „dyskryminację”. Według ADF oznacza to, że Nelson musi nie tylko fotografować „wesela” tej samej płci, ale nie może też publicznie wyjaśnić, dlaczego chce fotografować tylko monogamiczne związki mężczyzn z kobietami. W skardze zauważono, że zmuszanie jej firmy do obsługi związków homoseksualnych nie jest konieczne, aby zapewnić znalezienie chętnego fotografa, ponieważ katalog online zawiera listę 91 innych fotografów w Louisville i 314 fotografów w całym stanie, którzy reklamują swoją gotowość do obsługi takich imprez.
Nikt jeszcze nie próbował egzekwować wspomnianego zarządzenia przeciwko Nelson, ale ona złożyła ten pozew w przewidywaniu przyszłych działań, jak z powodzeniem zrobili to religijni właściciele firm w Arizonie i przed Ósmym Okręgowym Sądem Apelacyjnym.
„Ponieważ małżeństwo jest dla mnie tak ważne, staram się fotografować i blogować o każdej z tych uroczystych ceremonii w sposób, który odzwierciedla moje poglądy na jego temat”, wyjaśniła Nelson w artykule opublikowanym w „Louisville Courier-Journal”, „Oznacza to, że nie byłabym najlepszą osobą do fotografowania na każdym ślubie”. Dodała, że jej firma jest gotowa służyć każdemu, ale nie może obsłużyć każdego ślubu, w tym ślubów heteroseksualnych o niepoważnej tematyce, takiej jak Halloween lub zombie. „Moim najwyższym celem w życiu jest oddawanie czci Bogu, a to ma wpływ na wszystko, co robię, także moją pracę” - kontynuowała. „Patrząc wstecz na swoje życie, kiedy będę starsza, chcę móc powiedzieć, że pozostałam wierna temu celowi – że w dobrych zawodach wystąpiłam i bieg ukończyłam”.
„Artyści nie powinni być cenzurowani, karani grzywną ani zmuszani do rezygnacji z działalności po prostu za to, że nie zgadzają się z poglądami preferowanymi przez rząd” - powiedziała Kate Anderson, główny adwokat ADF. „Bez względu na poglądy na temat małżeństwa, wszyscy tracimy, gdy biurokraci mogą zmusić obywateli do uczestnictwa w ceremoniach religijnych, którym się sprzeciwiają, lub do wypowiadania wiadomości, z którymi się nie zgadzają. W niezliczonych innych tematach fotografowie i inni artyści mogą swobodnie wybierać opowiadane historie. Chelsey prosi jedynie o tę samą wolność”.
WLKY, filia Area CBS, informuje, że prokuratura hrabstwa Jefferson odmówiła odpowiedzi na pozew, ponieważ nie komentuje toczących się spraw sądowych.
Źródło: Life Site News
Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.