Dzień Nienarodzonego Dziecka w Argentynie? Radni kolejnego miasta przyjęli uchwałę, aborcjoniści protestują

Nasi autorzy

Dzień Nienarodzonego Dziecka w Argentynie? Radni kolejnego miasta przyjęli uchwałę, aborcjoniści protestują

Kobiety i dzieci rosnące w ich łonach powinny być chronione w szczególny sposób. fot. Pexels Kobiety i dzieci rosnące w ich łonach powinny być chronione w szczególny sposób. fot. Pexels Niedawno podjęty krok mający na celu obchodzenie 25 marca jako Dnia Nienarodzonego Dziecka w mieście Lomas de Zamora w Argentynie napotkał sprzeciw ze strony aktywistów aborcyjnych, podczas gdy lokalny Kościół stanął w jego obronie. Zarządzenie dotyczące obchodów tego dnia zostało jednogłośnie przyjęte przez radę miasta 28 kwietnia. Inicjatywę promowała koalicja polityczna Juntos por el Cambio, wzorując się na innych gminach, które ustanowiły obchody tego dnia, takich jak Mar del Plata w prowincji Buenos Aires, Herrera w prowincji Entre Ríos i Río Grande w prowincji Tierra del Fuego.

5 maja ugrupowania proaborcyjne zaprotestowały i zażądały unieważnienia tego zarządzenia, gdyż wpłynęłoby to na realizację ustawy aborcyjnej przyjętej w grudniu 2020 roku przy poparciu prezydenta Alberto Fernándeza. Członkowie koalicji Fernándeza, Frente de Todos, ogłosili chęć uchylenia tej decyzji.

W przesłaniu z 10 maja do rady miasta duszpasterstwo społeczne diecezji Lomas de Zamora wyraziło niezadowolenie z powodu „nacisków ze strony pewnych grup politycznych i ideologicznych”, które pragną uchylić zarządzenie. Stwierdzili, że „bolesne i nie mniej skandaliczne jest to, że dane słowo i zobowiązanie wobec mieszkańców Lomas de Zamora są bezsensownie wystawiane na próbę”. „Wartość życia w żadnym wypadku nie może być kwestionowana, a każdy mieszkaniec naszej gminy musi wiedzieć, że tutaj każdy może znaleźć swoje miejsce” – dodali. Zachęcili radę miasta do „ratyfikowania wspomnianego zarządzenia i dalszego reprezentowania wartości, które wyznaje zdecydowana większość lokalnej społeczności”.

Jorge Villalba, członek Juntos por el Cambio, powiedział w wiadomościach Inforegión, że uchylenie zarządzenia byłoby „poważnym błędem”, ponieważ ustawa została jednogłośnie przyjęta i ma na celu ochronę kobiet w ciąży.

Źródło: CNA/Giselle Vargas, AM

Jak bronić naszej cywilizacji przed zupełnym upadkiem? Odpowiedzi poszukuje w swojej książce prof. Wojciech Roszkowski:

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

 

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.