Druzgocący raport Géralda Darmanina: biali katolicy najbardziej prześladowaną grupą społeczną we Francji

Nasi autorzy

Druzgocący raport Géralda Darmanina: biali katolicy najbardziej prześladowaną grupą społeczną we Francji

Ciosem dla katolików we Francji i nie tylko był pożar paryskiej katedry Notre Dame. Na zdjęciu ogień widziany z Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego o godz. 19:38 15 kwietnia 2019r. fot. par Marind — Travail personnel, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78161109 Ciosem dla katolików we Francji i nie tylko był pożar paryskiej katedry Notre Dame. Na zdjęciu ogień widziany z Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego o godz. 19:38 15 kwietnia 2019r. fot. par Marind — Travail personnel, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78161109 Jak podaje francuski minister spraw wewnętrznych, w 2020r. drastycznie (o ponad 65 proc. w odniesieniu do poprzednich lat) wzrosła liczba aktów przemocy na tle rasistowskim wymierzonych przeciwko... białym osobom. Podobnie ponura statystyka dotyczy ataków na katolickie kościoły i cmentarze; to właśnie miejsca katolickiego kultu najczęściej padają ofiarą wandali.  

Podczas gdy codziennie słyszymy o „walce z rasizmem”, głośno jest także o „działaczach antyrasistowskich” walczących o prawa czarnoskórych osób, rasizm wymierzony w białych ludzi ma się we Francji [i nie tylko tam – przyp. red.] coraz lepiej. Według raportu Géralda Darmanina przedstawionego Narodowej Komisji Konsultacyjnej ds. Praw Człowieka dotyczącego walki przeciwko rasizmowi i ksenofobii, w 2020r. najczęstsze były rasistowskie akty przemocy wymierzone w białych obywateli Francji. Podczas gdy nie odnotowano wzrostu poziomu przemocy skierowanej przeciwko osobom pochodzenia arabskiego czy też ciemnoskórym obywatelom, rdzenni biali Francuzi są jedyną grupą, która znacznie częściej w 2020r. padała ofiarą ataków na tle rasistowskim, i to pomimo tego, że według raportów policyjnych łączna liczba przestępstw na tle rasistowskim w 2020r. spadła o ponad 2 proc. w odniesieniu do 2019r.

Raport zawiera także dane dotyczące ataków na tle religijnym: liczba tego typu aktów przemocy wzrosła w 2020r. aż o 89 proc. w odniesieniu do 2019r. Ofiarami 86 proc. wszystkich ataków na tle religijnym padali francuscy katolicy. Tak samo kształtują się proporcje w kwestii ataków na miejsca kultu: ponad ¾ aktów wandalizmu było wymierzonych w katolickie kościoły, kapliczki i cmentarze. Jak zatem wynika z raportu przedstawionego przez ministra spraw wewnętrznych, biali katolicy są najbardziej prześladowaną grupą religijną we Francji.

Źródło: Valeurs Actuelles, MM

Rugowanie Boga z codzienności społeczeństw i narodów nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Pisze o tym w swojej książce prof. Grzegorz Kucharczyk:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.