"Dom Życia" powstanie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bliscy chorych i niepełnosprawnych dzieci otrzymają tam pomoc i wsparcie

Nasi autorzy

"Dom Życia" powstanie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bliscy chorych i niepełnosprawnych dzieci otrzymają tam pomoc i wsparcie

„Dom Życia" przygotowuje Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej razem z organizacjami Pro-Life. W Domu pomoc psychologiczną i duchową otrzymywać będą rodziny, małżeństwa i inne osoby mierzące się z chorobą lub niepełnosprawnością swoich dzieci.

Aktualnie trwają przygotowania odpowiedniego lokalu jak i pozyskiwane są dokumenty konieczne do uruchomienia tego typu ośrodka.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest o. dr Leonard Hryniewski OFM – wykładowca teologii pastoralnej i psychologii pastoralnej, psycholog i psychoterapeuta, pracujący w kalwaryjskim Sanktuarium.

za: diecezja.pl

To, co jako chrześcijanie winni jesteśmy swoim bliźnim wyjaśnia w swojej książce ks. prof. Waldemar Chrostowski:

Uczynki Miłosierdzia

Uczynki Miłosierdzia

ks. Waldemar Chrostowski

Wybitny biblista i znakomity pisarz ks. prof. Waldemar Chrostowski pięknie i jasno przybliża "dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy" (Katechizm Kościoła Katolickiego).
W dzisiejszych czasach, w których miłosierdzie traktowane jest jako przejaw słabości, a świat opanowują różne niebezpieczne ideologie, potrzeba wyraźnego przypomnienia, że uczynki miłosierdzia są niezbędnym elementem życia chrześcijanina.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.