Burmistrz miasta da swoim mieszkańcom miesięczną pensję za jazdę na rowerze!

Nasi autorzy

Burmistrz miasta da swoim mieszkańcom miesięczną pensję za jazdę na rowerze!

Oprócz tego miasto dopłaca do zakupu rowerów.

Burmistrz Bari w południowych Włoszech, Antonio de Caro, zamierza zwiększyć o połowę liczbę rowerów poruszających się po mieście w 2019 roku. W tym celu sięgnął po zachętę finansową: mieszkańcy, którzy korzystają z tego jednośladu dojeżdżając do szkoły lub do pracy, mogą otrzymać 20 eurocentów za każdy przejechany kilometr. Maksymalnie można w ten sposób uzyskać 25 euro miesięcznie.

W projekcie dotowanym przez włoskie Ministerstwo Środowiska, może wziąć udział tysiąc uczestników, których rowery zostały wyposażone w liczniki. Co więcej, władze miasta dopłacają do zakupu tych pojazdów: 100 euro do używanych, 150 do nowych lub 250 do elektrycznych.

Podobna inicjatywa została wprowadzona w Paryżu w 2014 roku. Zachęty dla rowerzystów stosuje także Mediolan, jednak Bari jest pierwszym włoskim miastem, które płaci za jazdę na rowerze. Sprzyja jej także łagodny klimat położonego na wybrzeżu miasta oraz jego dość płaski teren. Przeszkodą może jednak okazać się natężenie ruchu oraz niedostatecznie rozwinięta sieć dróg dla rowerów.

Źródło: El Mundo

  PAKIET Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu + Historia Sportu w Polsce - tom 1

PAKIET Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu + Historia Sportu w Polsce - tom 1

Wacław Klag , Krzysztof Szujecki

Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu
Wisła, sport i Kraków - te trzy słowa razem mówią bardzo dużo. Przypominają stuletnią historię klubu sportowego, którego osiągnięcia radowały serca Polaków od czasów zaborów, aż po chwilę obecną. Ileż to emocji i nadziei (często spełnionych, ale czasem nie...

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.