Brutalny atak na księdza w katedrze w Edynburgu. Policja poszukuje sprawcy napadu

Nasi autorzy

Brutalny atak na księdza w katedrze w Edynburgu. Policja poszukuje sprawcy napadu

Zło szczególnie atakuje kapłanów, którzy są szafarzami sakramentów świętych. fot. Pexels Zło szczególnie atakuje kapłanów, którzy są szafarzami sakramentów świętych. fot. Pexels W poniedziałek 26 lipca w katedrze pw. Najświętszej Marii Panny w Edynburgu agresywny mężczyzna zaatakował szklaną butelką spokojnie modlącego się kapłana. Ksiądz bronił się za pomocą krzesła, skutecznie stawiając opór agresorowi, który uciekł z katedry. Jak zeznał napadnięty kapłan, napastnik przed dokonaniem ataku zadał mu pytanie, czy na pewno jest księdzem. Kapłan wyszedł cały i zdrowy z niebezpiecznej sytuacji.

Archidiecezja St. Andrew’s and Edinburgh, do której należy katedra Najświętszej Marii Panny w Edynburgu, wydała we wtorek 27 lipca oświadczenie w tej sprawie: „wczoraj (w poniedziałek 26 lipca) spokojnie modlący się w katedrze Najświętszej Marii Panny w Edynburgu kapłan stał się ofiarą gwałtownego i niczym nie sprowokowanego ataku dokonanego przez nieznanego sprawcę za pomocą szklanej butelki. Tuż przed przeprowadzeniem napadu mężczyzna zapytał księdza, czy na pewno jest kapłanem, a kiedy duchowny to potwierdził, napastnik usiłował uderzyć go w głowę szklaną butelką. Kapłan schylił się, unikając uderzenia, butelka spadła na posadzkę, tworząc tzw. tulipana, którego tamten natychmiast podniósł, planując użyć go do ataku. Ksiądz tymczasem próbował wydostać się z katedry, kiedy jednak napastnik go dogonił, użył do obrony krzesła; agresor uciekł. Policja poszukuje sprawcy napadu, którego tożsamość do tej pory pozostaje nieznana”. Jak podaje Catholic News Agency, katolicy stanowią jedynie 16 proc. mieszkańców Szkocji, jednak najczęściej to oni padają ofiarą ataków dokonywanych z powodu nienawiści na tle religijnym; w latach 2018-2019 na 642 napady aż 319 było wymierzonych przeciwko katolikom.

Źródło: Life Site News/David McLoone, MM

Walka z chrześcijaństwem niestety jest dzisiaj faktem. Ostrzegał przed tym Prymas Tysiąclecia, który niedługo zostanie wyniesiony na ołtarze:

Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji

Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji

Grzegorz Kucharczyk

Rewolucja! Co naprawdę kryje się za tym pojęciem? Ta książka demaskuje fałszywe hasła, utopijne założenia i okrucieństwo wszystkich rewolucji; od protestanckiej i francuskiej poprzez bolszewicką, nazistowską i lat 1960. aż po wiek XXI, w którym prowadzona jest kolejna rewolucja światopoglądowa. Prof. Grzegorz Kucharczyk obnaża kulisy każdej rewolucji; ich brutalność, bezwzględność i bezbożność.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.