Biegacze, biegaczki i... „niebinarne osoby biegające”? Nowa kategoria zawodników na Maratonie Londyńskim

Nasi autorzy

Biegacze, biegaczki i... „niebinarne osoby biegające”? Nowa kategoria zawodników na Maratonie Londyńskim

Organizatorzy Maratonu Londyńskiego postanowili „pójść z duchem czasu, tak, aby ta prestiżowa impreza była dostępna dla wszystkich”. Ów „postęp” ma się wyrażać... w stworzeniu „nowej kategorii biegaczy”. Jak podaje dziennik „Nice-Matin”, uczestnicy najbliższego maratonu, który ma się odbyć 2 października, mają startować w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety oraz... „osoby niebinarne”. „Wiemy, że to poważna zmiana [regulaminu], jednak chcieliśmy w ten sposób pokazać nasze zaangażowanie w przekształcenie Londyńskiego Maratonu w imprezę dostępną dla wszystkich”, powiedział główny organizator imprezy Hugh Brasher.

Wbrew pozorom nie jest to pierwsza tego typu decyzja odnośnie do imprezy sportowej, bowiem 13 sierpnia wystartował w USA Maraton Bostoński, podczas którego ogłoszono, iż „Bostońskie Towarzystwo Sportowe (BAA) pracuje nad zaktualizowaniem i zwiększeniem ofert dla sportowców niebinarnych, tak, aby mogli oni wziąć udział w edycji Bostońskiego Maratonu z 2023 r. Kategorie mężczyzna i kobieta istnieją od dawna, jednak aby nie wykluczać startów niebinarnych sportowców, postanowiliśmy utworzyć dla nich osobną kategorię”, mówi rzecznik prasowy BAA. Jak podaje „Nice-Matin” w obu przypadkach chodzi o sportowców amatorów, bowiem Światowa Atletyka nie zamierza wprowadzać nowej kategorii; zawodowi lekkoatleci nadal więc mogą startować jedynie jako mężczyźni i kobiety. „Cóż za zacofanie!” – chciałoby się rzec.

Źródło: Valeurs Actuelles; Nice-Matin, MM

Dyktatura gender

Dyktatura gender

Adam Bujak, ks. Dariusz Oko, Benedykt XVI, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette

Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola. Ze swobody światopoglądowej - obowiązkowa ateizacja. Kompletna swawola przedstawiana jest jako prawdziwa wolność. Tak oto na naszych oczach rodzi się dyktatura ideologii gender.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.