Biały Kruk został laureatem nagrody Telewizji Republika. Za "walkę o polską tożsamość i tradycję".
Nagrodę dla wydawnictwa Biały Kruk odebrał jego założyciel i prezes, Leszek Sosnowski, który został uhonorowany w kategorii „kultura”. W innych kategoriach nagrodzeni zostali minister Artur Soboń (nagroda Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa), Zbigniew Jagiełło (kategoria „biznes”), minister Elżbieta Rafalska (kategoria „polityka”) oraz Zofia Klepacka (Osobowość Roku). Nagrody Telewizji Republika wręczone zostały na uroczystej gali z okazji 6. rocznicy istnienia stacji.
Nagrodę przyznaną w kategorii "Kultura" wręczyła redaktor Katarzyna Gójska.
„Prawdziwym wyzwaniem dla Białego Kruka jest przetrwanie w świecie czerni. Nasi laureaci wybrali nie tylko tę nazwę, ale i trudną drogę. Żyjemy w świecie, gdy trzeba walczyć o własną tożsamość i tradycję. Wydawnictwo Biały Kruk uczestniczy w budowaniu wspólnoty; Państwo dokumentują i opisują naszą tożsamość, dokonania i tradycję. Pokazują polską wizję Europy i świata,” powiedziała Katarzyna Gójska w swej laudacji.
Laureatem nagrody zostało Wydawnictwo Biały Kruk. Na scenie pojawił się prezes i założyciel Leszek Sosnowski.
„Doświadczam faktycznie dobrej zmiany. To, że kapituła kogoś dostrzegła w Krakowie to ważna rzecz. Naszych autorów Państwo znacie, bez tych autorów nie mielibyśmy takich osiągnięć. Sukces naszego rodzinnego wydawnictwa zawdzięczamy nie tylko prezesowi, ale i jego rodzinie. Mój syn obiecuje, ze pociągnie to wszystko po mnie. Daj Boże, żeby tak było. Serdecznie gratuluję Telewizji Republika. Sześć lat to skończony wiek przedszkolny, a przed Wami jeszcze podstawówka, liceum - zreformowane oczywiście - oraz studia. Polskie media nie rozwiną się bez pomocy państwa! Nasze media, czyli polskie, narodowe, te, które będą bronić naszej tożsamości,” powiedział w swoim wystąpieniu.
Wydawnictwo Biały Kruk zostało założone w 1996 roku przez Leszka Sosnowskiego. Specjalizuje się w wydawaniu publikacji o zróżnicowanej tematyce katolickiej, kulturalnej, historycznej czy patriotycznej. O samym dziele i nauczaniu św. Jana Pawła II nakładem Białego Kruka wydano ponad 120 publikacji. Inne pozycje z tego wydawnictwa dotyczyły m.in. Polski i jej regionów, życia Kościoła czy pielgrzymek po świecie. Publikacje wydawane są w wielu wersjach językowych. Do grona autorów Białego Kruka należą m.in. Adam Bujak, prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Roszkowski, Janusz Szewczak, prof. Krzysztof Szczerski, Antoni Macierewicz czy ks. prof. Waldemar Chrostowski.
Komentarze (2)
Pani Janino, bardzo dziękujemy za tę piękne słowa!
Moi Najdrożsi Laureaci z Panem Prezesem Leszkiem i Panią Prezes Jolantą, Adamem i Anną Sosnowskimi na czele. Przede wszystkim pragnę złożyć Państwu wielkie gratulacje za otrzymaną nagrodę Telewizji Republika. To jest wysiłek całego Zespołu i grona Autorów Białego Kruka, wysiłek włożony w pracę na rzecz dobra Polski i walkę o zachowanie jej tradycji i tożsamości. Trud włożony w tą pracę jest nie do opisania szczególnie w czasach kiedy wrogie Polsce siły nabierają rozpędu a ich czyny są tak bardzo poniżające i wbrew wszelkiemu poszanowaniu dla kultury, patriotyzmu i dobra całego Narodu. Życzę, aby Wasz trud i włożona praca dla dobra całej Ojczyzny przynosiła nadal piękne owoce dla Kościoła, dla Polski i mentalności wszystkich ludzi dobrej woli. Łączę wyrazy szacunku i serdeczne pozdrowienia
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.