Biała tradycyjna rodzina „nie reprezentuje prawdziwych londyńczyków?” Skandal nad Tamizą

Nasi autorzy

Biała tradycyjna rodzina „nie reprezentuje prawdziwych londyńczyków?” Skandal nad Tamizą

Absurdów poprawności kulturowej ciąg dalszy; tym razem do skandalu obyczajowego z udziałem burmistrza Sadiqa Khana doszło w Londynie. Cóż takiego się wydarzyło? Otóż na oficjalnej stronie rady miasta pojawiła się fotografia przedstawiająca tradycyjną białą rodzinę złożoną z mężczyzny, kobiety i dwójki dzieci w wieku szkolnym; problem w tym, że pod zdjęciem umieszczono podpis, że owe białe osoby „nie reprezentują prawdziwych londyńczyków”, jak podaje brytyjski dziennik „Daily Mail” a za nim – francuski „Le Figaro”. Co ciekawe, nagłówek na stronie na której umieszczono zdjęcie głosił iż „Miasto jest dla wszystkich londyńczyków”, co w związku z informacją iż biali nimi nie są wzbudziło, co zrozumiałe, skojarzenia o charakterze rasistowskim. Umieszczona pod zdjęciem informacja szybko stała się przedmiotem polemiki we wszystkich ważniejszych brytyjskich mediach, a także w mediach społecznościowych; szczególnie aktywni okazali się przeciwnicy polityczni muzułmańskiego burmistrza Londynu, którzy wprost piszą, że „skorzystał on z okazji aby zszokować większość Brytyjczyków”. „Wszyscy londyńczycy są prawdziwymi londyńczykami, bez względu na pochodzenie etniczne. Sadiq Khan powinien zakończyć te chore zagrywki polityczne mające na celu wprowadzenie podziałów między ludźmi”, powiedziała w rozmowie z dziennikarzem z Daily Mail Susan Hall, konserwatywna kandydatka na burmistrza Londynu. Sadiq Khan umieścił zatem sprostowanie, w którym wyjaśnił że „opis zdjęcia pojawił się przez pomyłkę i nie odzwierciedla poglądów burmistrza Londynu”.

Źródło: Daily Mail; Le Figaro; Valeurs Actuelles, MM

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.