Belgia: Muzułmańska uczta w katolickim kościele. Skandal, na który zgodzili się katoliccy duchowni
Muzułmański "iftar" w belgijskim kościele. Fot. za tribunechretienne.com. Do niebywałego skandalu doszło w kościele Saint-Jean-Baptiste w mieście Molenbeek w Belgii; w niedzielę 24 marca doszło bowiem na terenie tej katolickiej świątyni… do celebracji „iftar” – pierwszego posiłku spożywanego przez muzułmanów po zachodzie słońca w okresie Ramadanu.
W głównej nawie kościoła, który nie jest w żadnym wypadku zdesakralizowaną świątynią zamienioną w restaurację (co także byłoby skandalem), zostały rozstawione stoły, przy których zasiadło ponad 100 młodych muzułmanów, spożywając ów posiłek.
Już samo przygotowanie jakiegokolwiek przyjęcia w głównej nawie kościoła nie jest niczym innym jak profanacją, a „iftar” to nie jest zwykła kolacja; dla muzułmanów ten posiłek ma głęboko religijny charakter, jest też głęboko zakorzeniony w ich tradycji. Jak się okazało, to wydarzenie zostało... zaplanowane i zrealizowane w ramach „dialogu pomiędzy religiami”, związanego z kandydaturą miasta Molenbeek na jedną z „europejskich stolic kultury” w 2030 r., miasto chciało się bowiem pokazać jako maksymalnie „tolerancyjne i otwarte na porozumienie pomiędzy chrześcijaństwem i islamem”.
Niestety do wspomnianego wydarzenia doszło... za zgodą katolickich duchownych, którzy „pragnęli w ten sposób pokazać, że Kościół jest otwarty na wszystkich, bez względu na to, jaką religię wyznają”. Co więcej, francuskie i belgijskie media nie wypowiadają się o tym, do czego doszło, jako o bluźnierstwie; jest mowa najwyżej o „naiwności ekumenicznej” belgijskich kapłanów. A to musi budzić nawet już nie niepokój, ale przerażenie. Obudź się, Europo!
Źródło: Tribine Chrétienne/Thierry Burtin, MM
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki o fundamentach naszej wiary:

Dekalog
Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.

Ojcze Nasz. Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej
Odmawialiśmy „Ojcze nasz” tysiące razy, od dziecka znamy na pamięć treść tej modlitwy – ale czy naprawdę dobrze ją rozumiemy? To pytanie staje się szczególnie aktualne w obliczu nowego tłumaczenia szóstej prośby Modlitwy Pańskiej: „i nie wódź nas na pokuszenie”. Bóg nas ani nie kusi, ani nie przywodzi do złego – taka wykładnia chyba nikomu wierzącemu nie przychodziła do głowy.

Przymierze z Bogiem. Obrazy Kościoła w Piśmie Świętym
Czyż nie jest to bardzo trafny komentarz do naszych czasów: „Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje”. Te słowa napisał blisko dwa tysiące lat temu św. Paweł Apostoł – nic nie straciły na aktualności. Tak samo zresztą jak i całe nauczanie Chrystusa, którego dziełem jest nasz Kościół.

W co wierzą katolicy
Wokół wiary katolickiej narosło ostatnio sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd dowolnymi interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating (ur. 1950) objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej.

Świat Apostołów
Po trylogii „Świat Chrystusa” doczekaliśmy się dopełnienia serii poprzez opowieść o działalności pierwszych siewców naszej wiary – Apostołów.
Zgodnie z poleceniem Zbawiciela rozeszli się oni po Jego śmierci po krańce Ziemi. Tak też prowadzi nas Autor; od dalekich Chin po Galię i Irlandię, koncentrując się rzecz jasna na starożytnym Rzymie.

PAKIET Świat Chrystusa tomy 1-3 w cenie 199 zł
Świat Chrystusa to monumentalna trzytomowa historia świata w okresie życia i działalności Jezusa Chrystusa. Obejmuje lata od 6 roku przed narodzeniem, aż do śmierci krzyżowej Jezusa z Nazaretu. Autor, wybitny historyk i znakomity pisarz, prof. Wojciech Roszkowski, pracował nad swoim dziełem prawie pół wieku. Oparł się na idei zawartej w Liście św.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.