Beata Kempa: W Polsce nie ma żadnych systemowych działań skierowanych przeciwko mniejszościom LGBT

Nasi autorzy

Beata Kempa: W Polsce nie ma żadnych systemowych działań skierowanych przeciwko mniejszościom LGBT

fot. pxfuel.com fot. pxfuel.com Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) miały miejsce dyskusje na temat praworządności oraz praw osób LGBT. Udział w debatach wzięła eurodeputowana EKR, Beata Kempa.

„Słyszymy tu, w Parlamencie Europejskim, że rządy Polski i Węgier występują przeciwko swoim obywatelom. Natomiast obywatele w Polsce wybierają Zjednoczoną Prawicę już po raz trzeci, a Wiktora Orbana czwarty raz” – mówiła Beata Kempa i zastanawiała się, czym w rzeczywistości jest wyimaginowany spór o praworządność. Eurodeputowana zauważyła, że KE i PE wskazują jako uchybienie względem praworządności brak uznawania związków partnerskich czy odmawianie małżeństwom jednopłciowym prawa do adopcji dzieci, jednocześnie podważając polską definicję rodziny. Polska polityk przypomniała też, że wyrazem braku praworządności według części PE jest przyjęta przez Polskę polityka migracyjna, z którą dzisiaj UE się zgadza. „Spór o praworządność, to spór o to, czy państwo ma prawo do reform zgodnie z oczekiwaniami obywateli. Nasze reformy są zgodne z Konstytucją RP, a nie z dyskursem rządzących UE” - podkreśliła.

Europosłanka stwierdziła, że KE bezpardonowo atakuje Polskę i odniosła się do art.4 Traktatu o UE, który mówi o wzajemnym szacunku. „Przystąpiliśmy do UE z wielkim szacunkiem do wszystkich państw członkowskich i do dziś ten szacunek zachowujemy. I o nic innego nie prosimy, jak o szacunek do naszych społeczeństw. Nie uszczęśliwiajcie nas na siłę, nie tędy droga” – przestrzegała Beata Kempa dodając, że Polska nie zgodzi się z żadnym dyktatem, nie będzie też godzić się z tezą, że trzeba Jej odebrać środki, bo ma inne poglądy, czy inaczej rozumie wartości europejskie niż liberałowie czy socjaliści.

"W Polsce nie ma żadnych systemowych działań skierowanych przeciwko mniejszościom LGBT" – podkreśliła Beata Kempa w debacie na temat praw osób LGBT. Jak wyjaśniała, owe tzw. strefy wolne od LGBT, o których była wielokrotnie mowa w Parlamencie Europejskim, to wymysł jednego z performerów, który stając przed sądem, stwierdził, że był to jego projekt artystyczny. "A to jest tak naprawdę nadinterpretacja uchwał przyjmowanych przez lokalne samorządy, które w swoim działaniu mają wspierać rodziny powołane jako związek kobiety i mężczyzny" – dodała eurodeputowana tłumacząc, że jest to proste odzwierciedlenie polskiej Konstytucji. Posłanka do PE przytoczyła również dane dotyczące łamania praw osób LGBT z kilku krajów unijnych pytając, kiedy to Komisja i Parlament zajmą się nimi.  "We Francji w ostatnim roku odnotowano 36. proc. wzrost (z 1389 na 1870 przypadków) ataków na osoby LGBT. W Niemczech z kolei w 2019 r. nastąpił gwałtowny wzrost ataków z 94 do 245. Z raportu sporządzonego przez rząd holenderski we współpracy z organizacjami broniącymi praw osób LGBT wynika, że na terenie Holandii 7 na 10 osób z mniejszości LGBT doświadcza dyskryminacji werbalnej lub fizycznej ze względu na ich preferencje seksualne" – wskazywała polska polityk.

"Bardzo łatwo debatuje się o Polsce i o Węgrzech ale dlaczego państwo nie znajdujecie odwagi, żeby poruszać sytuację mniejszości LGBT we Francji, Niemczech, Holandii, gdzie dochodzi do fizycznych napaści i zabójstw?" – pytała Kempa. Jak dodała, Parlament Europejski wydaje się przyjmować narrację sfrustrowanej przegranymi wyborami polskiej opozycji, która stara się za wszelką cenę doprowadzić do interwencji UE w Polsce.

Źródło: EKR

Atak na rodzinę to atak na podstawy naszej cywilizacji, i to atak barbarzyński. Pisze o tym w swojej najnowszej książce prof. Wojciech Roszkowski:

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

 

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.