Austriacki rząd wyrzucił ze szkół chrześcijańską organizację prorodzinną

Nasi autorzy

Austriacki rząd wyrzucił ze szkół chrześcijańską organizację prorodzinną

Kurs TeenSTAR w parafii św. Marka w Wiedniu.  Fot. teenstar.at Kurs TeenSTAR w parafii św. Marka w Wiedniu. Fot. teenstar.at

Po raz kolejny okazuje się prawdą, że partie chadeckie na Zachodzie bardzo mocno oddaliły się już od swego dziedzictwa chrześcijańsko-demokratycznego. W austriackich szkołach działało od wielu lat Stowarzyszenie Teenstar, które przygotowywało dzieci i młodzież do życia w rodzinie w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi. Warto dodać, że organizacja ta nie prowadziła na ten temat lekcji, ale jedynie warsztaty po lekcjach na terenie szkoły. Zajmowała się również pedagogiką seksualną, ale tylko wówczas, gdy została przez dyrekcję zaproszona do prowadzenia tego typu zajęć, a rodzice wyrazili na to zgodę. W związku z tym Teenstar działał tak naprawdę tylko w szkołach, gdzie był mile widziany i bez przymusu udziału w jego zajęciach.

Przymus pojawił się dopiero teraz i to zupełnie innego rodzaju. Oto bowiem minister edukacji Heinz Faßmann z (teoretycznie) chadeckiej Austriackiej Partii Ludowej (ÖVP) stwierdził, że „nie rekomenduje dalszej pracy Stowarzyszenia Teenstar w szkołach”.

Powód, dla którego chrześcijański rząd wywalił za drzwi chrześcijańską organizację, jest wręcz groteskowy. Zarzuca się Teenstarowi, że uczył dziewczynki monitorować swój cykl miesięczny, zwracać uwagę, kiedy mają dni płodne, a kiedy niepłodne, i odradzał stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Teenstar uczył młodzież ponadto – zgodnie z nauką Kościoła – że tylko związek między kobietą a mężczyzną może stworzyć małżeństwo. Austriackie Ministerstwo Edukacji stwierdziło jednakże, że takich treści uczyć nie wolno, ponieważ są „nieodpowiednie i uczą staromodnego podziału płci”.

Atak na Teenstar zaczął się w Austrii kilka miesięcy temu. Dość szybko okazało się, że za kampanię medialną przeciwko niemu odpowiada tzw. Inicjatywa Homoseksualna z siedzibą w Salzburgu. Warto wiedzieć, że w Austrii działa ponad 100 stowarzyszeń prowadzących w szkołach warsztaty z edukacji seksualnej, wiele z nich – o ile nie większość – naucza w całkowitej zgodzie z ideologią gender. Te organizacje nie muszą się jednak obawiać żadnych sankcji i dalej bez przeszkód mogą prowadzić swoją działalność. Ze szkół wyrzucono tylko jedną organizację, akurat tę o profilu konserwatywnym, chrześcijańskim.

Znany austriacki psychiatra dr Christian Spaemann mówi wprost: „Prawie wszystkie inne organizacje, które zajmują się edukacją seksualną w szkołach, są powiązane z Sojuszem Seksualnopedagogicznym, który z kolei opiera się na szkole kilońskiego seksuologa Uwe Sielerta. Jest to pedagogika seksualna w duchu neoemancypatorskim, która została opracowana między innymi przez aktywistę pedofilskiego Helmuta Kentlera”.

 

Źródło: „Die Presse”

Dlaczego przestałem być lewakiem

Dlaczego przestałem być lewakiem

Manfred Kleine‐Hartlage

Napisana żywym językiem, niepozbawiona ironii książka niemieckiego autora Manfreda Kleine-Hartlage to barwny opis jego drogi od zagorzałego socjalisty, działacza SPD, do wyznawcy wartości konserwatywnych i chrześcijańskich. Od groteski do normalności. Od oszustwa do prawdy.

 

Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Jorge

    Austriacy to byli nasi zaborcy!!!!!

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.