Apel austriackiej młodzieży katolickiej do biskupów: „umożliwiajcie nam udział w Mszy świętej!”

Nasi autorzy

Apel austriackiej młodzieży katolickiej do biskupów: „umożliwiajcie nam udział w Mszy świętej!”

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego grupa młodych austriackich katolików udostępniła w internecie nagranie, w którym apeluje do biskupów o umożliwienie im udziału w Eucharystii. Jak w większości krajów, gromadzenie się na Eucharystii zostało w Austrii zabronione ze względu na epidemię koronawirusa. Młodzi ludzie zaproponowali jednak praktyczne rozwiązania w sprawie zachowania bezpieczeństwa sanitarnego w kościołach. „Chcemy wspomóc naszych pasterzy w tym trudnym czasie”, powiedział jeden z chłopaków. „Będziemy na miejscu w kościele pilnować, aby wszyscy wierni zachowali nakazany przepisami dystans”, dodał inny młody człowiek. „Jeśli będzie trzeba, to zorganizujemy maseczki, rękawiczki i środki dezynfekujące”, mówi z kolei jedna z dziewcząt.

W Austrii, podobnie jak w innych krajach funkcjonowanie zakładów publicznych zostało ograniczone do minimum; działają tylko te, które są niezbędne do życia. „A cóż może być nam bardziej potrzebne do życia niż Eucharystia”, podkreśla jedna z dziewcząt, powołując się także na słowa papieża Franciszka, który przestrzegał przed „wirtualizacją” Kościoła i Sakramentów. „Kościół i Sakramenty są jak najbardziej konkretne”, mówi Ojciec Święty.

Od 11 marca austriaccy biskupi udzielili wiernym dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Ze względu na obowiązujące obostrzenia bezpośredni udział w Eucharystii na terenie Austrii jest praktycznie niemożliwy.

Źródło: Martin Bürger, Life Site News, MM

Życie każdemu drogie

Życie każdemu drogie

Adam Bujak, Halina Birenbaum

Halina Birenbaum urodziła się w Warszawie. Jest pisarką, poetką i tłumaczką. Mimo strasznych przeżyć (jako dziecko przeżyła warszawskie getto, w obozie na Majdanku spędziła noc w komorze gazowej, później była więźniarką Auschwitz-Birkenau i Neustadt-Glewe), zachowała niezwykłą pogodę ducha. Przeżycia z lat wojny i zagłady uwrażliwiły ją szczególnie na cierpienia zadawane słabym i bezradnym zwierzętom, którym nie szczędzi pomocy i miłości.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.