Halina Birenbaum

Nasi autorzy

Halina Birenbaum

Halina Birenbaum

Halina Birenbaum urodziła się w 1929 r. w Warszawie. Pisarka, poetka, tłumaczka. W momencie wybuchu wojny miała 10 lat. Przeżyła warszawskie getto, w obozie na Majdanku spędziła noc w komorze gazowej, później była więźniarką Auschwitz-Birkenau i Neustadt-Glewe. Cała jej najbliższa i dalsza rodzina (oprócz starszego brata) zginęła w obozach śmierci. Od 1947 r. mieszka w Izraelu. Mimo strasznych przeżyć zachowała niezwykłą pogodę ducha. Jest autorką książek i wierszy, członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1999), wyróżniona tytułem Człowiek Pojednania 2001, odznaką „Zasłużony dla Warszawy” (2015) oraz tytułem Honorowego Obywatela miasta stołecznego Warszawy (2018). 

W Białym Kruku ukazała się książka Haliny Birenbaum zatytułowana „Życie każdemu drogie”. Jest to poruszająca refleksja nad losem człowieka i wszelkiego Bożego stworzenia. Ilustrowany zdjęciami Adama Bujaka album jest szczególnym zapisem losów kolejnych bezdomnych psów i kotów, które trafiły pod jej gościnny dach.

Książki autora

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.