Amerykański aktor Jim Caviezel: „Powstająca druga część ‘Pasji’ będzie arcydziełem!”

Nasi autorzy

Amerykański aktor Jim Caviezel: „Powstająca druga część ‘Pasji’ będzie arcydziełem!”

"Pasja" Mela Gibsona.

Jim Caviezel, znany ze znakomicie zagranej roli Jezusa Chrystusa w „Pasji” (reż. Mel Gibson, 2004 r.) przewiduje, że druga część kultowego filmu będzie prawdziwym majstersztykiem kinematografii. „To sprawa niezwykłej wagi w dzisiejszych czasach” – mówi aktor w wywiadzie dla Fox News, zaznaczając, iż wielkie filmowe przedsiębiorstwa produkcyjne unikają tematów osadzonych w Piśmie Świętym, stawiając na modne opowieści o superbohaterach. „Postępowanie i system wartości prezentowany przez tych ostatnich jest jednak, i ironio, najczęściej głęboko zakorzeniony w ideach chrześcijańskich – podkreśla Caviezel. „Ja natomiast ponownie stanę przed wyzwaniem zagrania największego Superbohatera wszechczasów.”

W powstającej produkcji („Pasja Jezusa Chrystusa. Zmartwychwstanie”) poza Jimem Caviezelem zobaczymy także Maię Morgenstern, która znów zagra Maryję. Aktor zdradził także, iż Mel Gibson pracuje obecnie nad roboczą wersją scenariusza.

„Pasja” w porywający sposób opowiadała o ostatnich 12 godzinach życia Jezusa Chrystusa, stając się niespodziewanie wielkim sukcesem światowej kinematografii. Pomimo powszechnej w Hollywood ostentacyjnej pogardy dla tematyki chrześcijańskiej film osiągnął niespotykaną oglądalność, jak również jeden z największych sukcesów finansowych w historii kina.

Na pytanie, dlaczego widzowie tak chętnie powracają do oglądania tej produkcji, co można zaobserwować każdego roku w okresie Wielkiego Postu i Wielkanocy, aktor odpowiedział: „Podobnie rzecz się ma z Biblią; ludzie nadal ją czytają. Pismo Święte to żywe Słowo Boże, spełnia się przez cały czas”.

 Caviezel, znakomity aktor, znany ze swojego żarliwego przywiązania do wiary katolickiej, cały czas zachęca do życia według jej zasad.

Źródło: Doug Mainwaring, Life Site News

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa

 

Adoracja i refleksja splatają się nierozłącznie podczas przeżywania nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pasyjna modlitwa wznosi nas ku cierpiącemu za nasze grzechy Bogu, pozwala przechodzić przez poszczególne stacje Chrystusowej męki, rozważać je w kontekście tamtych wydarzeń, ale i w kontekście własnego życia, by przepraszać za własne winy.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.