Adam Bujak: To, co się teraz dzieje, jest znakiem Niebios, bo ludzie zapomnieli o Bogu. Powinniśmy Go prosić o wybaczenie.

Nasi autorzy

Adam Bujak: To, co się teraz dzieje, jest znakiem Niebios, bo ludzie zapomnieli o Bogu. Powinniśmy Go prosić o wybaczenie.

Fotografik papieski Adam Bujak. Fot.: Leszek SosnowskiBiały Kruk Fotografik papieski Adam Bujak. Fot.: Leszek SosnowskiBiały Kruk

W tych trudnych chwilach dla całego narodu także artyści nie mają łatwo, ponieważ pole ich działalności zostało bardzo mocno zawężone. Przed Świętami za pomocą nagrania do Polaków zwrócił się fotografik papieski i członek Kapituły Orderu Orła Białego z dramatycznym apelem: „Obecnie cały świat przeżywa tragedię i dzieje się to w czasie, kiedy wielu ludzi zapomniało o Bogu i dobrych wartościach. Jestem przekonany, że to, czego teraz doświadczamy, jest wielkim znakiem Niebios i nie stało się jakoś nagle. Potrzebna jest nam refleksja, musimy się zastanowić nad życiem, nad rodziną, nad Bogiem i nad Matką Bożą, która przecież jest orędowniczką wielkiego Dobra.”

Adam Bujak odwołał się także do wstawiennictwa Matki Bożej, która jest mu szczególnie bliska. W przeddzień urodzin św. Jana Pawła II przygotował nawet album pod tytułem „Totus Tuus” (wyd. Biały Kruk), który jest poświęcony pobożności maryjnej oraz świętemu Papieżowi. „Właśnie w tym czasie powinniśmy się skupić na Dobru, które daje nam Matka Przenajświętsza,” przekonuje Adam Bujak. „Przecież to Ona Wychowała Chrystusa, a my przeżywamy niezwykły czas śmierci Jezusa, a równocześnie Jego Zmartwychwstania. Byłem w 2000 r. ze św. Janem Pawłem II przy grobie Chrystusa, byłem świadkiem Jego modlitwy nad kamieniem, na którym leżało ciało Pana Jezusa i gdzie stało się najważniejsze w dziejach chrześcijaństwa, a więc Zmartwychwstanie Pańskie.”

Na końcu Adam Bujak namawiał także do mądrego wykorzystania czasu, który teraz spędzamy w domu z naszymi bliskimi: „Sięgnijmy teraz do Biblii, bo mamy dużo wolnego. Sięgnijmy do modlitw, sięgnijmy do różańca świętego. Prośmy Boga o to, aby wybaczył nam to, co się w ostatnich latach działo złego w Polsce i na świecie – ta nienawiść, ta pogarda i to zło, które chce zniszczyć Dobro. Jestem jednak przekonany, że jasnogórski wizerunek Matki Boskiej w jakiś sposób obroni świat przed zagładą.”

Totus Tuus

Totus Tuus

Adam Bujak, ks. Jan Machniak

Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin (1920–2020) każe zastanowić się nad dziełem naszego wielkiego rodaka. Ks. Karol Wojtyła na drogę swego dorosłego życia wybrał dewizę Totus Tuus, czyli po polsku Cały Twój – zawołanie odnosi się do Maryi, Matki Jezusa. To Jej tak młody kapłan, jak i sędziwy Papież zawierzył siebie samego, Ojczyznę oraz cały świat.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.