Abp Jędraszewski: Szkodami został dotknięty świadek wiary ludzi minionych wieków i obecnego czasu

Nasi autorzy

Abp Jędraszewski: Szkodami został dotknięty świadek wiary ludzi minionych wieków i obecnego czasu

Pożar w katedrze Notre-Dame w Paryżu  Fot. Wikimedia Pożar w katedrze Notre-Dame w Paryżu Fot. Wikimedia

W związku z wczorajszym pożarem Katedry Notre Dame de Paris arcybiskup Marek Jędraszewski wystosował do arcybiskupa Michela Aupetit, metropolity paryskiego list następującej treści:

Ekscelencjo,

                    Wczoraj cały świat poruszyła informacja o pożarze kościoła katedralnego Notre Dame de Paris. Widząc szkody, jakimi został dotknięty ten klejnot sztuki, a zarazem świadek wiary ludzi minionych wieków i obecnego czasu, łączę się w bólu z Waszą Ekscelencją i wszystkimi diecezjanami. Katedra Notre Dame de Paris to miejsce duchowej łączności między naszymi dwoma narodami, francuskim i polskim, co szczególnie podkreśla kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej, Królowej Polski, wraz z relikwiami św. Jana Pawła II Wielkiego.

                    Pomimo smutku, który ogarnia moje serce i serce całego Kościoła krakowskiego, z radością przyjąłem wiadomość o tym, że z pożaru ocalony został Najświętszy Sakrament oraz sławne relikwie Korony Cierniowej Naszego Pana i tuniki świętego króla Ludwika.

                    W tym czasie zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego modlę się do Bożej Opatrzności, aby uczucia, które zostały wywołane przez to bolesne wydarzenie, ożywiły wiarę synów Francuskiej Ziemi, a przez to wzmocniły również Najstarszą Córę Kościoła.

                    In Christo et Beata Virgine Maria

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

 


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.