Aborcyjna propaganda w ramach szkoleń. Na celowniku są najbardziej katolickie kraje Afryki

Nasi autorzy

Aborcyjna propaganda w ramach szkoleń. Na celowniku są najbardziej katolickie kraje Afryki

Amerykańska grupa proaborcyjna pod mylącą nazwą „Katolicy na rzecz wyboru” (Catholics for Choice, CFC) zachęca niepodejrzewających niczego studentów medycyny z najbardziej katolickich krajów Afryki, aby nie tylko promowali, ale także wykonywali aborcje, jak ujawnili studenci z Ugandy portalowi Life Site News. Brali oni udział w organizowanych przez CFC warsztatach, które odbywały się nieodpłatnie w jedynym pięciogwiazdkowym hotelu w kraju, The Lake Victoria Serena Golf Resort & Spa. Niektórzy z nich byli zszokowani, dowiedziawszy się, że seminarium, w którym uczestniczą, w rzeczywistości stanowi aborcyjną indoktrynację, gdzie prócz tego brak miejsca na dialog i dyskusję.

Co więcej, rozpowszechniane podczas niego materiały przekazywały informacje, które wypaczały katolickie nauczanie o świętości życia. Według nich kobiety wyznające katolicyzm w takiej samej mierze poddają się aborcjom co pozostałe matki, katolicy na całym świecie popierają prawo do legalnej aborcji, a wielu dawnych i współczesnych teologów uważa, że aborcja może być moralnym wyborem. Prelegentki oprócz tego krytykowały encyklikę Humanae vitae jako „katastrofalną” i przyczyniającą się do zniewolenia kobiet. Co więcej, po zakończonych warsztatach uczestnicy otrzymali od jednej z prowadzących maila, zachęcającego ich do odwiedzenia strony CFC, gdzie będą mogli znaleźć „materiały do opartego na wartościach wsparcia dla wyborów kobiet i ich moralnej autonomii oraz prawdziwą historię katolików i sumienia, gdy chodzi o kwestie seksu i reprodukcji”.

Podobne seminarium odbyło się w grudniu ubiegłego roku w Kongo, a jeszcze wiosną planowane jest w Malawi. W ten sposób, co zauważył jeden z uczestników ugandyjskiego seminarium, na celowniku organizacji znajdują się te kraje afrykańskie, gdzie liczba katolików najbardziej wzrasta.

CFC jest grupą interesu z siedzibą w Washington DC oraz rocznym budżetem 3 mln dolarów. Na swojej stronie internetowej głosi, że „pomaga ludziom i organizacjom śmiało kwestionować potęgę hierarchii Kościoła katolickiego”. Oprócz aborcji promuje antykoncepcję i tzw. edukację seksualną. Potępia afrykańskich biskupów jako „głośnego przeciwnika nowoczesnej antykoncepcji na kontynencie afrykańskim, który ma najniższy na świecie wskaźnik stosowania antykoncepcji”. Ubolewa także nad tym, że Jan Paweł II określił promocję środków antykoncepcyjnych w krajach rozwijających się jako atak na rodzinę i część „kultury śmierci”. Nie ukrywa też swojego zaniepokojenia szybkim wzrostem katolickiej populacji w Afryce.

Źródło: Life Site News

Anonimowy katolik

Anonimowy katolik

Thierry Bizot

Niezwykłe świadectwo człowieka, które w porywającej powieści opowiada prawdziwą historię swojego powrotu do wiary. Od obojętności, przez zwątpienie do nawrócenia…
Thierry Bizot, tytułowy „Anonimowy Katolik”, jest znanym producentem telewizyjnym we Francji, odnosi sukcesy, ludzie go lubią i cenią, jada w dobrych restauracjach Paryża, ma żonę oraz dzieci i prowadzi życie w dużej mierze podporządkowane swojej pracy.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.