Aborcja jako… satanistyczna ceremonia religijna. Za oceanem cywilizacja śmierci nie daje za wygraną

Nasi autorzy

Aborcja jako… satanistyczna ceremonia religijna. Za oceanem cywilizacja śmierci nie daje za wygraną

Świątynia Szatana w USA przyznała 5 sierpnia, że w ich systemie wierzeń zabicie nienarodzonego dziecka podczas aborcji jest religijnym rytuałem podobnym do komunii lub chrztu u chrześcijan. „Świątynia Szatana z dumą przedstawia swój religijny rytuał aborcji, ceremonię zakorzenioną w naszych głębokich przekonaniach” – ogłosiła grupa za pośrednictwem YouTube.

Ten niepokojący filmik jest częścią nowego planu sekty, mającego na celu obalenie praw chroniących życie za pomocą argumentu o wolności religijnej. „Wiele stanów ma przepisy, które kolidują z możliwością praktykowania przez naszych członków ich przekonań religijnych – powiedziała rzeczniczka Świątyni Szatana Jane Essex. – Żaden chrześcijanin nie zaakceptowałby obowiązkowego okresu oczekiwania przed przystąpieniem do komunii. Żaden chrześcijanin nie tolerowałby prawa, które głosi, że konieczna jest konsultacja, zanim ktoś zostanie ochrzczony. Nasi członkowie są słusznie uprawnieni do wolności religijnej, aby mogli również praktykować swoje rytuały”.

Według bloga Friendly Atheist sataniści szczegółowo opisali swój rytuał aborcji chirurgicznej 5 sierpnia. Poinformowali, że dotyczy to dwóch zasad ich religii, odnoszących się do cielesnej autonomii i przestrzegania „najlepszych praktyk naukowych”. Oto jak satanistyczna świątynia opisała swój „rytuał” zabijania nienarodzonych dzieci w ramach chirurgicznych aborcji: „Przed podaniem środka znieczulającego lub uspokajającego spójrz na swoje odbicie, aby przypomnieć sobie swój status osoby i odpowiedzialność wobec siebie. Skoncentruj się na swoich zamiarach. Weź głęboki oddech i usiądź wygodnie. Kiedy będziesz gotowa, powiedz głośno trzecią i piątą zasadę. Możesz teraz przejść operację. Po zakończeniu operacji i ustąpieniu znieczulenia znów spójrz na swoje odbicie i wyrecytuj swoje osobiste potwierdzenie. Poczuj, jak rozpraszają się wątpliwości, a twoja pewność siebie rośnie, gdy właśnie podjęłaś decyzję, która potwierdza twoją niezależność i wolną wolę. Zakończył się religijny rytuał aborcji”.

Sataniści powiedzieli, że wierzą w „aborcję na żądanie” w pierwszym trymestrze - czyli bez przepisów, ograniczeń i świadomej zgody. Sprzeciwiają się prawom, które wymagają, aby placówki aborcyjne pokazywały matkom USG ich nienarodzonych dzieci lub odtwarzały ich bicie serca. Są przeciw okresom oczekiwania, które zapewniają matkom czas na rozważenie informacji o świadomej zgodzie przed dokonaniem aborcji. Chcą też być zwolnieni z przepisów, które wymagają, aby zakłady aborcyjne chowały lub kremowały zwłoki po aborcji. Planem sekty jest zakwestionowanie praw chroniących życie na podstawie ustawy o przywróceniu wolności religijnej (RFRA), która zapewnia, że ​​rząd nie ingeruje niepotrzebnie w wolność religijną obywateli.

Według Friendly Atheist: „Jeśli się stwierdza, że aborcje w pierwszym trymestrze są religijnym rytuałem dla ich (Świątyni Szatana – AM) członków, każdy stan, który ma własne prawa o wolności religijnej – a ma je większość stanów antyaborcyjnych – teoretycznie musiałby wykazać, dlaczego ich… ograniczenia miałyby unieważniać wolność religijną satanistów”.

Jak dotąd wszystkie procesy Świątyni Szatana przeciwko prawom chroniącym życie zostały przegrane. W czerwcu bieżącego roku federalny sąd apelacyjny odrzucił ich ostatnią próbę zakwestionowania prawa stanu Missouri o świadomej zgodzie. W 2019 roku Sąd Najwyższy stanu Missouri oddalił inny pozew wniesiony przez satanistów. Ale za każdym razem, gdy przegrywają, próbują ponownie z nowym podejściem.

Świątynia satanistyczna jest mocno zaangażowana w aktywizm aborcyjny w Stanach Zjednoczonych. Portal Breitbart kiedyś opisał ich działania jako „krucjatę proaborcyjną, aby przyjść z pomocą największemu amerykańskiemu dostawcy aborcji”, Planned Parenthood.

Niektórzy z jej członków próbują zastraszyć pokojowych doradców pro-life stojących przed klinikami aborcyjnymi poprzez makabryczne protesty. W 2016 roku obrońcy życia przed oddziałem Planned Parenthood w Detroit stanęli w obliczu nieprzyjemnej sceny, kiedy grupa satanistów z maskami dzieci na twarzach i biczami w rękach przybyła, aby przeciwstawić się ich akcji. Podobną manifestację przeprowadzili w Wielki Piątek w 2017 roku.

Kilka lat temu były satanista, Zachary King, powiedział Lepanto Institute, że sekta odprawia satanistyczne rytuały w ośrodkach aborcyjnych . King poinformował, że udział w aborcji jest szczególnie ważny dla satanistów, ponieważ uważa się, że jest to najlepszy sposób złożenia ofiary szatanowi. „W satanizmie zabicie lub śmierć czegoś (!) jest najskuteczniejszym sposobem na spełnienie zaklęcia. Jeśli chodzi o próbę uzyskania aprobaty szatana, aby dał człowiekowi coś, czego chce, zabicie czegoś jest najlepszym sposobem. Zabicie czegoś jest największą ofiarą dla szatana, a jeśli możesz zabić nienarodzonego, to jest to jego ostateczny cel”.

Źródło: Micaiah Bilger/Life News, AM

Jako chrześcijanie winniśmy przeciwstawiać się cywilizacji śmierci przestrzegając Zasad danych nam przez Boga. Dziesięć Przykazań objaśnia w swojej najnowszej książce ks. prof. Waldemar Chrostowski:

Dekalog

Dekalog

ks. Waldemar Chrostowski

Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.