175 lotów Tuska na trasie Warszawa-Gdańsk. Co powiedział wówczas Jarosław Kaczyński?

Nasi autorzy

175 lotów Tuska na trasie Warszawa-Gdańsk. Co powiedział wówczas Jarosław Kaczyński?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Fot.: Adrian Grycuk/CC-BY-SA-3.0-PL Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Fot.: Adrian Grycuk/CC-BY-SA-3.0-PL

W kontekście przelotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, warta przypomnienia jest analogiczna afera z 2011 roku. Wówczas ówczesny premier Donald Tusk rozwścieczył opinię publiczną swoimi 175 lotami relacji Warszawa-Gdańsk. Głos w sprawie zabrał wtedy Jarosław Kaczyński.

– Natomiast jeśli chodzi o latanie samolotem; no cóż, premier ma takie prawo. To jest prawo premiera, każdy ma prawo być w swoim domu. Nie można przyjąć, że każdy, kto jest premierem, musi mieszkać w Warszawie. Ja bym z tego sprawy nie robił – mówił ówczesny szef opozycji Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej, pytany o postawę premiera Donalda Tuska.

Wypowiedź można odsłuchać tutaj: https://twitter.com/MiAdamczyk/status/1158472514135371776

Źródło: Twitter

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.