Franciszek: prości ludzie są obrazem naszej duszy i obrazem Kościoła

Nasi autorzy

Franciszek: prości ludzie są obrazem naszej duszy i obrazem Kościoła

Papież Franciszek  Fot. Paese Sera Toscana@Flickr Papież Franciszek Fot. Paese Sera Toscana@Flickr

Papież powiedział, że dla kapłanów ewangelicznym wzorcem powinien być lud podążający za Jezusem. Franciszek odprawił w bazylice watykańskiej mszę krzyżma świętego.

Zgodnie z tradycją papież jako biskup Rzymu w Wielki Czwartek rano przewodniczył w bazylice watykańskiej mszy z udziałem kapłanów rzymskiej diecezji. Franciszek pobłogosławił oleje chorych, katechumentów i olej krzyżma świętego, używany między innymi przy udzielaniu sakramentu chrztu i bierzmowania.

W homilii mówił o relacjach Jezusa z tłumami. Zwracając się do kapłanów podkreślił, że Jezus w sposób szczególny traktował ubogich, jeńców, ślepych i uciskanych.

– Zostaliśmy wzięci spośród ludu i bez obaw możemy utożsamiać się z tymi prostymi ludźmi. Są obrazem naszej duszy i obrazem Kościoła – powiedział Franciszek.

Po południu papież po raz trzeci z rzędu odprawi mszę Wieczerzy Pańskiej w więzieniu i obmyje stopy 12 osadzonym, tym razem w zakładzie karnym w Velletri pod Rzymem.

IAR

Matka Boża

Matka Boża

Adam Bujak, Jolanta Sosnowska

Mamy w Polsce od wieków ogromny skarb. Ta książka tego dowodzi. Tym skarbem jest wielka miłość i cześć dla Matki Bożej, którą nazywamy też Królową Polski. Nie jest to w żadnym razie – tak jak w wielu krajach Zachodu – miłość-relikt zaklęta w dawnych dziełach sztuki, na które patrzy się jak na obiekty muzealne. Jest to miłość żywa i żarliwa, której płomień stale jest podsycany przez następne pokolenia.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.