Witold Modzelewski

Nasi autorzy

Witold Modzelewski

Witold Modzelewski

Polski profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, doradca podatkowy, radca prawny i wykładowca problematyki podatkowej; wiceminister finansów w latach 1992–1996. 

W 1991 uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Warszawskim. Został następnie profesorem nadzwyczajnym na tej uczelni. Wykłada problematykę podatkową na UW oraz innych uczelniach m.in. na SGH. Autor około tysiąca publikacji na tematy podatkowe, m.in. redaktor serii komentarzy do ustaw dotyczących podatku od towarów i usług, podatków dochodowych oraz podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego. Jest autorem wielu opinii opracowanych dla Sejmu i Senatu. 

Prof. Modzelewski jest jednym ze współtwórców systemu podatkowego obowiązującego w Polsce, zwłaszcza w zakresie podatku od towarów i usług, akcyzy oraz Ordynacji podatkowej. Ponadto jest współtwórcą Instytutu Studiów Podatkowych „Modzelewski i Wspólnicy”, a obecnie jest Honorowym Przewodniczącym Krajowej Izby Doradców Podatkowych. 

W 2010 został powołany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w skład Narodowej Rady Rozwoju, a członkiem tego gremium został także w 2015. 

Prof. Witold Modzelewski jest współautorem książki "Repolonizacja Polski", w której tłumaczy, jest przez różnego rodzaju oszustwa polski skarb państwa traci miliardy złotych. Ponadto prof. Modzelewski tłumaczy, jak ważnym jest, aby odzyskać w państwie kontrolę nad tworzeniem własnego prawa. 

Książki autora

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.