Krzysztof Masłoń

Nasi autorzy

Krzysztof Masłoń

Krzysztof Masłoń

Ur. w 1953 r. w Warszawie. Publicysta, dziennikarz, krytyk literacki. Z wykształcenia polonista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

Przez lata związany m.in. z „Rzeczpospolitą” i „Magazynem Literackim KSIĄŻKI”, felietonista Polskiego Radia, obecnie publikuje w tygodniku „Do Rzeczy”. Autor książek, m.in.: „Lekcja historii najnowszej”, „Żydzi, Polacy i my”, „Bananowy song. Moje lata 70.” czy "Klątwa sprzeczności. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy". 

Specjalizuje się w wywiadach z pisarzami, analizuje związki literatury z historią i polityką. Laureat m.in. branżowych nagród Ikara i PIKowego Lauru oraz Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Juror Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus nagrodzony także srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2018) czy Nagrodą Mediów Publicznych w kategorii Słowo (2023).

Autor tekstów w książkach „Oburzeni”, "Repolonizacja Polski" i "Polskość jest przywilejem".

 

Książki autora

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.