Aby dodawać produkty do przechowalni musisz być zalogowany

Ukazał się już nowy, marcowy numer „Wpisu”, a w nim – jak zwykle – wyselekcjonowany zbiór felietonów na aktualne tematy, jak również cała seria artykułów na tematy historyczne, powiązane z aktualnymi rocznicami. W związku z bestialską napaścią Rosji na Ukrainę i heroiczną postawą Ukraińców w walce z agresorem nie mogło zabraknąć reportażu naszego korespondenta – Jakuba Augustyna Maciejewskiego, od początku wojny przebywającego w Kijowie. Autor opisuje, jak wygląda życie w walczącej stolicy i wspomina o zadziwiającym harcie ducha kijowian; nie brakuje także dramatycznych doniesień ze zbombardowanego Charkowa. Z kolei prof. Krzysztof Szczerski, ambasador Polski przy ONZ, w rozmowie z publicystą Leszkiem Sosnowskim analizuje sytuację i postawę ONZ wobec agresji Rosji na Ukrainę, podkreślając, iż Rosja... nadal zasiada w Radzie Bezpieczeństwa! Sprawa wykluczenia agresora z tej organizacji (lub choćby wykluczenia z procesów decyzyjnych) nie jest zaś niestety taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Nie mogło także zabraknąć przypomnienia wszystkich zbrodni Putina, na które Zachód przez lata tak chętnie przymykał oko, licząc na udaną współpracę handlową z rosyjskim satrapą – mimo licznych polskich ostrzeżeń; wizerunek przestępcy wojennego przedstawia prof. Wojciech Polak. Z kolei ks. prof. Janusz Królikowski przypomina, że Ukraina ma potężne wsparcie w postaci św. Michała Archanioła. Natomiast znakomity historyk prof. Andrzej Nowak w błyskotliwy sposób analizuje, na czym polega tragiczna zarówno w założeniach, jak i w skutkach koncepcja postczłowieka, udowadniając, że zmagania rzeczywistości z nierzeczywistością nie są, jak mogłoby się wydawać, „abstrakcyjnym zagadnieniem filozoficznym”. Do tych niebezpiecznych kwestii odnosi się także prof. Przemysław Czarnek, który nie patyczkuje się, opisując zagrożenia czyhające na dzieci i młodzież w związku z panoszącymi się neomarksistowskimi ideami. Ten sam problem – w kontekście kształtujących nasze codzienne życie mediów – omawia wybitny publicysta Leszek Sosnowski. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematów związanych z nadchodzącymi Świętami Zmartwychwstania Pańskiego, niosącymi nadzieję nawet w najtrudniejszej rzeczywistości. Marcowy „Wpis” to ponad 120 stron wciągającej lektury!

Publikatory nauczycielem życia Znakomity felietonista Leszek Sosnowski potrafi odważnie się przeciwstawić wszelkim patologicznym zjawiskom, mającym na celu obrzydzenie Polakom katolicyzmu i polskości. Jak nikt inny umie także dostrzec zgubny wpływ propagandowego „usprawiedliwiania” zła. To ostanie zjawisko jest szczególnie niebezpieczne dla umysłów młodzieży...

Nie ma trwogi na Ukrainie. Do wybuchów można się przyzwyczaić Poruszający reportaż Jakuba Augustyna Maciejewskiego z walczącego Kijowa. Autor, nie zważając na niebezpieczeństwo, dokumentuje wojenną rzeczywistość na Ukrainie. Dotarł nawet do potwornie zniszczonego Charkowa!

Święty Michał Archanioł – mocny i rycerski Patron Ukrainy Ks. prof. Janusz Królikowski przypomina postać potężnego patrona Ukrainy – św. Michała Archanioła, pogromcy samego szatana.

Katechizm narodowy i mały dekalog polskości O znaczeniu wartości patriotycznych i polskości, także w kontekście tego, co obecnie dzieje się na Ukrainie, pisze świdnicki biskup senior Ignacy Dec.

Żołnierze Wyklęci – spadkobiercy AK Wspomnienie m.in. siedmiu Żołnierzy Niezłomnych, zamordowanych w katowni bezpieki przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie 1 marca 1951 r. W rocznicę tego wydarzenia obchodzimy święto Żołnierzy Niezłomnych.

Siła zła polega na imitacji dobra Prof. Przemysław Czarnek, obecny minister edukacji narodowej, jak mało kto potrafi dostrzec i nazwać po imieniu zagrożenia, przed którymi należy ustrzec dzieci i młodzież. Przypomina też, że rodzice mają prawo wychowywać dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem.

Tragiczna koncepcja postczłowieka O walce rzeczywistości z nierzeczywistością, która wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z wydumanym abstrakcyjnym problemem filozoficznym, a także o tym, czym grozi postęp nauki wprzęgnięty w służbę ludzkiej pysze (czy nadal jest wówczas postępem?), pisze wybitny historyk prof. Andrzej Nowak.

Potrzebna akcja katolicka słowa drukowanego Artykuł pióra... św. Maksymiliana Kolbego! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich świętych, męczennik z Auschwitz, był także pionierem w dziedzinie mediów katolickich. Dziś wiele osób o tym nie pamięta, a zatem – przypominamy!

Na Zachodzie dużo zmian. Bez sensu O niebezpieczeństwach związanych z niemiecką drogą synodalną pisze ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

Rosja, choć agresor, nadal zasiada w Radzie Bezpieczeństwa, ma prawo weta i szereg przywilejów O sytuacji i postawie ONZ wobec trwającej agresji Rosji na Ukrainę z ambasadorem Polski przy ONZ prof. Krzysztofem Szczerskim rozmawia Leszek Sosnowski.

Putin – wizerunek przestępcy wojennego Długą listę zbrodni (nie tylko wojennych) Władimira Władimirowicza wnikliwej analizie poddaje prof. Wojciech Polak.

Polacy, bądźcie znów Rosjanami! Ta szokująca propagandowa odezwa autorstwa znanego z wrogiego nastawienia do katolicyzmu i polskości archimandryty poczajowskiego Witalisa opublikowana w 1915 r. z punktu widzenia Kremla nie traci na aktualności...

Tędy i owędy przez Kresy Polskie kresy i ich obecność w polskiej pamięci zbiorowej. Urokliwy tekst Tomasza Ordyka.

Aniela Salawa – służąca, która została mistyczką Wspomnienie o niezwykłej krakowskiej świętej pióra Jolanty Sosnowskiej.

Palenie Judasza, turki wielkanocne, Emaus, Rękawka Barwne polskie wielkanocne tradycje ludowe opisane przez prof. Ryszarda Kantora.

Pielgrzym Ignacy Domeyko w Ziemi Świętej Przyjaciel Adama Mickiewicza, światowej sławy geolog, pionier chilijskiej nauki, gorliwy katolik i polski patriota miał ponad 80 lat, kiedy dane mu było modlić się przy Grobie Pańskim...

Święci są zwierciadłem, najskuteczniejszym napomnieniem i wołaniem o odnowę Historia świętych, którzy potrafili krytykować Kościół – rzecz jasna chodzi o krytykę konstruktywną. Druga część znakomitej analizy historii Kościoła pióra ks. prof. Janusza Królikowskiego.

Zanim zdarzyły się Katyń i Wołyń Ks. dr Michał Damazyn przypomina historię masowego mordu dokonanego na Polakach przez Niemców w piaśnickim lesie na Kaszubach. Ofiarami byli mieszkańcy Gdyni i Polacy z Gdańska...

Prześcigali się w aktach oddania i uwielbienia Niechlubną kartę z historii polskiej literatury wraz z nazwiskami pisarzy płaszczących się przed Sowietami przywołuje dr Marek Klecel.

Strażacy, czyli rycerze św. Floriana Historię pożarnictwa, a także mysłowickiego muzeum poświęconego dziejom służby ogniowej przedstawia Czesław Ryszka; zdjęcia Adama Bujaka.

Bez rozgłosu wspierała weteranów powstań narodowych i zesłańców Dzieje życia wybitnej polskiej patriotki Pelagii Russanowskiej i jej szlachetnej działalności opisane piórem prof. Piotra Bilińskiego.

Miłośnicy ksiąg i pamiątek przeszłości Mistrz i uczeń – Samuel Bogumił Linde i Konstanty Świdziński w artykule dr Magdaleny Kuleszy.

Sowiety państwem bez bezrobotnych i poza wszelkimi kryzysami Artykuł Zygmunta Nowakowskiego z 1932 r., opisujący niesłychaną wprost sprawność radzieckiej propagandy... W tym Rosjanie rzeczywiście są najlepsi!

Zaproszenie do argentyńskiego tanga Historia najbardziej zmysłowego tańca świata opisana przez kapitana Józefa Gawłowicza. Kolejna z cyklu morskich opowieści.

Panie grały początkowo w długich, białych sukniach Jeden z najbardziej lubianych sportów indywidualnych – tenis i najsłynniejsze polskie tenisistki w tekście Krzysztofa Szujeckiego – tekst, który każdy fan Igi Świątek powinien znać!

Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata.

Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka (w tym – „Polski i Rosji” Andrzeja Nowaka), propozycje ich internetowego zamawiania, ukraińskie wiersze Kaliny Izabeli Zioły i Bohdana Urbankowskiego, a także – wiosenny wiersz Leszka Długosza.

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl