Do sprzedaży trafił nowy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Zamieściliśmy w nim wiele interesujących i aktualnych tekstów. Piszemy m.in. o tragicznym stanie rynku książki w Polsce, tegorocznym lednickim Spotkaniu Młodych i patriotycznej literaturze dla dzieci i młodzieży. Prof. Andrzej Nowak wspomina amerykańskiego sowietologa Richarda Pipesa, Krzysztof Szujecki przybliża historię Wyścigu Pokoju, a Czesław Ryszka pisze o kandydacie na ołtarze, kard. Auguście Hlondzie. Czerwcowy „Wpis” to prawie 100 stron zajmującej lektury.

W bieżącym numerze:

● „Władzo, nie lękaj się! Wypłyń na głębię” – Leszek Sosnowski po raz kolejny apeluje o reformę rynku mediów w Polsce.

● „Zapomniane tysiąclecie polskiej potęgi” – prof. Krzysztof Ożóg opisuje polityczne i militarne sukcesy Bolesława Chrobrego, twórcy pierwszego polskiego imperium.

● „Pasterz ma prowadzić stado i iść na przedzie” – przemówienie papieża Jana Pawła II wygłoszone 13 maja 1982 r. w Fatimie do Konferencji Episkopatu Portugalii.

● „Lednica” – reportaż z tegorocznego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych nad Jeziorem Lednickim.

● „Święta wiara w internet, czyli dzieje spektakularnego upadku polskiej książki” – Adam Sosnowski opisuje tragiczny stan rynku książki w Polsce.

● „Jak królowa Jadwiga czytała… ‘Dzienniczek’ św. Siostry Faustyny” – rozmowa z aktorką Haliną Łabonarską o jej pracy nad „Dzienniczkiem” św. Siostry Faustyny Kowalskiej w wersji audio, który niebawem ukaże się staraniem Białego Kruka.

● „Chowanie młodzieży w polskości jako zadanie literatury” – dr Justyna Chłap-Nowakowa przybliża dzieje polskiej literatury patriotycznej dla dzieci i młodzieży.

● „Legenda o Żołnierzu Polskim” – poetycka opowieść Bolesława Leśmiana o niedolach Polaków walczących w obcych armiach, opublikowana w „Myśli Polskiej” w 1916 r.

● „Richard Pipes: historyk ‘imperium zła’” – prof. Andrzej Nowak przypomina postać zmarłego w maju br. znanego amerykańskiego sowietologa i badacza dziejów Rosji Richarda Pipesa.

● „Lenin odczarowany” – Bohdan Urbankowski opisuje okoliczności przejęcia władzy w Rosji przez bolszewików.

● „Wyścig Pokoju, szczytowe osiągnięcie propagandowe PRL” – w 70. rocznicę pierwszego Wyścigu Pokoju przypominamy dzieje imprezy, która w dawnych latach przyciągała setki tysięcy kibiców.

● „Unia: wątpliwe korzyści, nieprzyjemne stosunki” – Leszek Sosnowski rozmawia z Januszem Szewczakiem o stratach, jakie przynosi nam członkostwo w Unii Europejskiej.

● „Bronisław Piłsudski. Katorżnik, uciekinier z zesłania, etnograf i znawca ludu Ajnów” – przypominamy sylwetkę Bronisława Piłsudskiego w setną rocznicę jego śmierci.

● „Witold Pilecki – heroiczność cnót predestynuje go do chwały ołtarzy” – wystąpienie polskiego ambasadora w Budapeszcie prof. Jerzego Snopka, wygłoszone podczas uroczystości poświęconej rtm. Witoldowi Pileckiemu.

● „W Polsce mają dach nad głową, ale nie mają z czego żyć” – reportaż o małżeństwie syryjskich uchodźców, które znalazło schronienie w Polce.

● „Caryca Katarzyna o Polsce wyrażała się z szyderstwem” – druga część artykułu o stosunku Rosji do Polski i Konstytucji 3 Maja.

● „Sukces sióstr ze Staniątek” – szczęśliwy finał społecznej akcji zbierania funduszy na budowę nowoczesnego ośrodka muzealnego przy klasztorze w małopolskich Staniątkach.

● „Podróż na Kamczatkę brygadiera Kopcia (1) – artykuł o losach zesłanego na Kamczatkę uczestnika Powstania Kościuszkowskiego Józefa Kopcia.

● „Kard. August Hlond. Orędownik wolnej Polski i prorok jej mocy” – Czesław Ryszka przedstawia sylwetkę kandydata na ołtarze, Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda.

● Świato–podgląd – przegląd informacji z całego świata, a w nim m.in. Grecja i Macedonia kończą spór o nazwę, nowe prawo w Australii zmusza księży do złamania tajemnicy spowiedzi i w Hiszpanii usunięto krzyż uznany za symbol frankistowski.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: nowości książkowe naszego wydawnictwa, lektury na lato, czerwcowy wiersz Leszka Długosza oraz oferta prenumeraty „Wpisu” na bieżący rok.

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl